Новини

Відкриті торги в умовах блекауту: півроку без аукціонів
09.01.2023

Постановою КМУ від 30.12.2022 р. № 1495 внесено зміни до Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою КМУ від 12.10.2022 р. № 1178 (далі — Особливості № 1178)Зміни тимчасові, пов’язані з атаками на енергосистему України та періодичною відсутністю електропостачання. Їх декілька, і кожна з них досить суттєва та варта уваги.

1. Для відкритих торгів з особливостями, що оголошуються після набрання чинності постановою № 1495, електронні аукціони не застосовуватимуться (оновлений п. 35 Особливостей № 1178). Модуль аукціонів в електронній системі закупівель (далі — ЕСЗ) не працюватиме. Внаслідок чого в тендерній документації замовників слід прибрати пункт про етап закупівлі «аукціон». Відповідно, строки закупівлі дещо скорочуються.

Втім відкриті торги, оголошені до набуття чинності постановою № 1495, проводитимуться із аукціоном. Забезпечити таку можливість мають всі авторизовані майданчики.

А вже через шість місяців з дня набуття чинності постановою № 1495 норми щодо електронних аукціонів (пп. 35–39), які втрачають чинність зараз, мають повернутись до Особливостей № 1178 знову (п. 2 постанови № 1495).

2. Остаточна ціна/приведена ціна тендерної пропозиції формується на підставі первинної ціни пропозиції, введеної при завантаженні пропозиції в ЕСЗ. Зменшити її після подання учасники не зможуть.

3. Змінено визначення аномально низької ціни (оновлений п. 2 Особливостей № 1178).

4. Доповнено норму Особливостей № 1178 щодо незастосування правил локалізації. Наразі під них не підпадають випадки здійснення закупівлі товару для потреб ЗСУ, інших військових формувань, правоохоронних органів на їх запит з подальшою передачею таких товарів на облік запитувача (оновлений п. 3 Особливостей № 1178).

5. Замовникам надано право не оприлюднювати відомості про своє місцезнаходження в річному плані з міркувань безпеки.

Постанова № 1495 набрала чинності 03.01.2023 р.

 

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку