Новини

Торги на Prozorro тимчасово проходитимуть без аукціонів.
03.01.2023
Тема:

Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до постанови №1178, покликані забезпечити рівні права всіх учасників закупівель під час регулярних і тривалих відключень електроенергії. Тож від 3 січня, коли Постанова буде опублікована, відкриті торги з особливостями тимчасово будуть проходити без аукціону (Постанова тут) .
З початку масованих обстрілів нашої енергоінфраструктури з боку країни-терориста, ми все частіше отримували звернення від підприємців, які не змогли взяти участь в аукціоні через відсутність інтернету. Кілька разів ми були вимушені перенести дату проведення аукціонів, однак у нинішніх умовах це не є системним розв’язанням проблеми і призводить до затягування торгів.
Відмова від аукціонів — це тимчасове рішення, і ми будемо раді їх повернути, щойно ситуація з нашою енергосистемою буде більш стабільною та прогнозованою. А завдяки нашим героїчним силам ППО та енергетикам ми вже бачимо, що Україна рухається в цьому напрямку.
Водночас наголошуємо, що навіть за відсутності аукціонів у системі Prozorro і надалі проводитимуться конкурентні закупівлі, що дозволятимуть заощаджувати кошти. Система автоматично визначатиме найбільш економічну вигідну пропозицію на основі цін, які надали постачальники при подачі своєї тендерної пропозиції.
Тож наші поради Замовникам:

  • якщо ви будете починати свої відкриті торги з особливостями 3 січня 2023 року або пізніше, то перегляньте свою тендерну документацію. І якщо у вас в тендерній документації є інформація про етап проведення аукціону при проведенні закупівлі, то внесіть зміни у свою тендерну документацію, щоб вона відповідала оновленому законодавству;
  • при плануванні закупівель враховуйте нові строки проведення закупівлі, які завдяки тимчасовій відмові від аукціону трішки скоротиться;
  • ставте строк подання пропозицій такий, щоб учасники встигали готувати свої пропозиції. Наприклад, при проведенні закупівлі простих товарів, послуг можна ставити мінімальні строки подання пропозицій. А при закупівлі складних робіт чи послуг варто збільшити строк подання пропозицій, щоб учасники встигали підготувати свої пропозиції та за потреби отримати необхідні довідки тощо.

Наші поради Постачальникам:

  • при поданні пропозиції враховуйте, що у вас не буде можливості знизитися в аукціоні, адже відкриті торги з особливостями не передбачають тепер проведення аукціону;
  • подавайте пропозицію з такою ціною, яка на вашу думку дасть вам можливість виграти;
  • намагайтесь подавати пропозиції завчасно та не відкладайте подання пропозиції на останній момент;
  • завантажуйте всі необхідні документи, що вимагаються тендерною документацією на етапі подання пропозиції, а не розраховуйте на 24 години на виправлення помилок, адже на подання пропозиції у вас є мінімум 7 днів, а виправляти помилки можна всього протягом 24 годин, протягом яких можуть також бути проблеми зі світлом/зв’язком.
 

Постанова тут

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку