Новини

Оновлено Порядок прийняття надавачами платіжних послуг на виконання платіжних інструкцій на виплату заробітної плати
13.12.2022
Тема:

Міністерством фінансів України 16.09.2022 затверджено Наказ № 291 «Про затвердження Порядку прийняття надавачами платіжних послуг на виконання платіжних інструкцій на виплату заробітної плати» (далі по тексту – Порядок). В оновленому Порядку у Довідці-розрахунку рядок № 2 має оновлений показник, тобто «22 %х (р. 1-р.1.1 – р. 1.2)». Суми ЄСВ, сплачені платіжними інструкціями або спрямовані з єдиного рахунку повинні становити не менше ніж 22% суми коштів для виплати заробітної плати, яка зазначається в грошових чеках, платіжних інструкціях на видачу/перерахування коштів для виплати заробітної плати за цей період. Відповідно до старого Порядку (Наказ Міністерства доходів від 09.09.2013 № 453) сплата ЄСВ має становити не менше 1/3 суми коштів для виплати заробітної плати, що суперечить чинному законодавству. Крім того, Порядком врегульована можливість подання довідки-розрахунку в електронній формі, що не було передбачено раніше.

Також, Порядком уточнено період перевірки порушень законодавства про нарахування та сплату єдиного внеску, що становить «12 календарних місяців, що передують даті звернення до контролюючого органу за видачою Довідки «про видачу коштів для виплати заробітної плати без перевірки сум сплати єдиного внеску»» (далі по тексту – Довідка), також уточнено період дії довідки, що становить «12 календарних місяців, починаючи з місяця видачі довідки включно». За старим Порядком (Наказ Міністерства доходів від 09.09.2013 № 453) період перевірки порушень законодавства про нарахування та сплату єдиного внеску становить «попередній рік», та строк дії Довідки «не повинен перевищувати одного року».

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку