Новини

Змінено правила формування місцевих бюджетів під час воєнного стану
14.11.2022

Постановою КМУ від 04.11.2022 р. № 1239 внесено зміни до постанови КМУ від 11.03.2022 р. № 252 (далі — постанова № 252) щодо формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану.

Зокрема, відредаговано повноваження військових адміністрацій у сфері бюджету та передбачено, що військові адміністрації населених пунктів, обласні, районні та Київська міська військові адміністрації, з-поміж іншого, можуть ухвалювати рішення (кожна із сторін) про передачу коштів у вигляді міжбюджетного трансферту до відповідного місцевого бюджету без укладення договорів, затверджують місцеві бюджети, складені місцевими фінансовими органами.

До речі, у період воєнного стану та протягом 30 днів після його припинення чи скасування в разі неможливості створення на територіях, які після 24.02.2022 р. є тимчасово непідконтрольними українській владі, тимчасово окупованими або на яких ведуться бойові дії, місцевого фінансового органу військової адміністрації населеного пункту (населених пунктів) повноваження такого органу може здійснювати начальник військової адміністрації населеного пункту (населених пунктів) за письмовим погодженням начальника відповідної обласної військової адміністрації або особи, яка виконує його обов’язки (новий п. 1постанови № 252).

Крім цього, п. 1 постанови № 252 доповнено новим п.п. 7, згідно з яким проект рішення місцевої ради, військової адміністрації про передачу коштів у вигляді міжбюджетного трансферту (крім міжбюджетних трансфертів, передбачених пп. 1, 4 ч. 2 ст. 101 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VI — субвенції на утримання об’єктів спільного користування чи ліквідацію негативних наслідків діяльності об’єктів спільного користування та субвенції на виконання інвестиційних проектів, у тому числі на будівництво або реконструкцію об’єктів спільного користування) до відповідного місцевого бюджету іншої області та/або м. Києва в обов’язковому порядку підлягає погодженню МФУ шляхом надання відповідного листа.

Раніше такий обов’язок було передбачено для виконавчих комітетів відповідних місцевих рад. Однак на підставі постанови № 1239 виконавчі комітети виключені з переліку органів влади, які в період воєнного стану ухвалюють за поданням місцевих фінансових органів рішення про внесення змін до рішень про місцеві бюджети, затверджують місцеві (цільові) програми (вносять до них зміни) та забезпечують реалізацію інших повноважень, визначених пп. 2 п. 1 постанови № 252. Тож відповідні рішення з дня набуття чинності постановою № 1239 ухвалюють відповідні сільські, селищні, міські ради або військові адміністрації (у разі їх утворення). Виконавчі комітети здійснюють лише функції перерозподілу бюджетних призначень, визначені ст. 23 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VI.

Також скасована норма щодо тимчасового, на період до припинення чи скасування воєнного стану, непроведення перевірок ДАСУ щодо виконання місцевих бюджетів та зупинення розпочатих перевірок (п. 2 постанови № 252 виключено).

Постанова № 1239 набрала чинності 08.11.2022 р.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку