Новини

Педагоги-контрактники: чи зберігати середній заробіток?
10.10.2022
Тема: Освіта

У газеті «Бухгалтерія: бюджет», № 37/2022, с. 11 ми розглянули лист Мінекономіки від 27.09.2022 р. № 4711-06/66974-03, де фахівці відомства зазначили про необхідність збереження середньої зарплати за педагогічними та науково-педагогічними працівникам, які проходять військову службу за контрактом. Ми були цілком згодні з такою позицією, адже вона випливає з вимог ч. 2 ст. 39 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 р. № 2232-XII.

Втім, не пройшло і тижня, як Мінекономіки несподівано змінило свою думку і в листі від 04.10.2022 р. № 4711-06/68341-09 попросило лист від 27.09.2022 р. № 4711-06/66974-03 вважати неактуальним. І зазначило, що за педагогічними та науково-педагогічними працівниками, які проходять військову службу за контрактом, середній заробіток не зберігають.

І більше того, у той же день МОН листом від 04.10.2022 р. № 1/11363-22 визначило свою позицію з цього питання. І також підкреслило, що за педагогічними та науково-педагогічними працівниками, які проходять військову службу за контрактом, середній заробіток не зберігають.

Хочеться запитати: для кого ж тоді норма ч. 2 ст. 39 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 р. № 2232-XII?

І як бути зі ст. 57Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 р. № 2145-VIII, яка взагалі всім передбачає збереження середнього заробітку?

Думаємо, що крапку в цьому питанні ставити зарано, ми продовжимо його з’ясовувати. А поки що пропонуємо на всяк випадок не зберігати середній заробіток за контрактниками до його вирішення.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку