Новини

Підприємці за кордоном зможуть уникнути подвійного оподаткування
08.09.2022
Тема:

Мінфін наказом від 19.08.2022 р. № 248 затвердив форму Довідки-підтвердження статусу податкового резидента України для уникнення подвійного оподаткування відповідно до норм міжнародних договорів (далі — Довідка) та Порядок підтвердження статусу податкового резидента України для уникнення подвійного оподаткування відповідно до норм міжнародних договорів (далі — Порядок № 248).

Державна регуляторна служба в інформаційному повідомленні на офіційному сайті (drs.gov.ua «Прес-центр» «Важливо») повідомила, що затвердження Довідки та визначення механізму її отримання дозволить уникнути подвійного оподаткування тих підприємців, які провадять діяльність віддалено з причини вимушеного переміщення за межі території України. Це пов’язано з тим, що під час перебування за кордоном у таких суб’єктів господарювання виникає питання оподаткування в країні перебування доходу, отриманого на банківські рахунки, які відкриті в Україні, тобто з джерелом походження в Україні.

Як передбачає п. 2 Порядку № 248, надання Довідки або підтвердження статусу податкового резидента України на документах за спеціальними формами, затвердженими іноземними компетентними органами, здійснюється на підставі заяви платника за формою, наведеною в Додатку до Порядку № 248.

Платник податків або уповноважений представник подає заяву до контролюючого органу за основним місцем обліку. Якщо заяву подає фізособа, яка тимчасово перебуває за межами населеного пункту проживання або яка не має постійного місяця проживання, то її слід подавати до будь-якого контролюючого органу. За вибором платника заяву можна подати в паперовій або в електронній формі засобами електронного зв’язку з дотриманням вимог, встановлених розд. ІІ ПКУ (п. 3 Порядку № 248). Тож для подання заяви щонайменше має бути наявний чинний кваліфікований електронний підпис та печатка (за наявності).

Довідка також може бути надана за вибором платника в паперовій або електронній формі. Електронну довідку платник отримує в приватній частині Електронного кабінету платника.

Крім того, Порядок № 248 передбачає подання Довідки з транслітерацією англійською мовою. Також платник може подати до контролюючого органу документи за спеціальними формами, затвердженими компетентним органом зарубіжної держави, для підтвердження статусу податкового резидента України. Такі документи мають подаватися до контролюючого органу з перекладом українською мовою.

Цей наказ набере чинності з дня офіційного опублікування (станом на 05.09.2022 р. ще не опублікований).

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку