Новини

Мобілізовані педагогічні та науково-педагогічні працівники: чи зберігати середній заробіток з 19.07.2022 р.?
29.08.2022
Тема: Освіта

Як відомо, з 19.07.2022 р. відповідно до Закону України від 01.07.2022 р. № 2352-IX таку гарантію мобілізованим працівникам, як збереження середнього заробітку, — скасовано (детальніше див. газету «Бухгалтерія: бюджет», № 28/2022, с. 8). Втім, ч. 2 ст. 57 Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 р. № 2145-VIII містить таку незрозумілу норму (бо все намішано і йдеться про якійсь «попередній» середній заробіток).

ЦИТАТА. «2. У разі захворювання педагогічного чи науково-педагогічного працівника, яке тимчасово унеможливлює виконання ним посадових обов’язків і обмежує можливість перебування у колективі осіб, які навчаються, або тимчасового переведення за цих чи інших обставин на іншу роботу чи проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, або військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період за таким працівником зберігається попередній середній заробіток. У разі хвороби або каліцтва попередній середній заробіток виплачується до відновлення працездатності або встановлення інвалідності».

З приводу її застосування вже висловилося Мінекономіки в листі від 16.08.2022 р. № 4711-06/59141-07, де зазначило на необхідності продовжувати виплату середнього заробітку мобілізованим педагогічним на науково-педагогічним працівникам. Детальніше розглянемо в одному з наступних номерів газети «Бухгалтерія: бюджет».

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку