Новини

Обов’язкове використання токенів відтерміновано на період воєнного стану та на пів року після
07.06.2022

Кабмін ухвалив постанову від 24.05.2022 № 617 (далі — постанова № 617), якою вніс зміни до постанови КМУ «Деякі питання забезпечення безперебійного функціонування системи надання електронних довірчих послуг» від 17.03.2022 № 300 (далі — постанова № 300).

Так, згідно з новим пп. 2 п. 2 постанови № 300 на період воєнного стану на території України та протягом 6 місяців із дня його припинення чи скасування дозволено використання електронних підписів чи печаток, що базуються на сертифікатах відкритого ключа, виданих кваліфікованими надавачами електронних довірчих послуг без відомостей про те, що особистий ключ зберігається в засобі кваліфікованого електронного підпису чи печатки, користувачами електронних довірчих послуг для здійснення електронної взаємодії, електронної ідентифікації та автентифікації фізичних, юридичних осіб і представників юросіб у випадку, коли законодавством передбачено використання виключно кваліфікованих електронних підписів чи печаток (засобів кваліфікованого електронного підпису чи печатки, кваліфікованих електронних довірчих послуг) або засобів електронної ідентифікації з високим рівнем довіри, крім вчинення в електронній формі правочинів, що підлягають нотаріальному посвідченню та/або державній реєстрації у випадках, установлених законом, та випадках, пов’язаних із високим ризиком для інформаційної безпеки, що визначають власники відповідних інформаційних та інформаційно-комунікаційних систем з урахуванням обмежень, установлених абз. 2 ч. 2 ст. 17 Закону України «Про електронні довірчі послуги» від 05.10.2017 № 2155-VIII.

Зауважимо, що пп. 6 п. 24 постанови КМУ «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 09.12.2020 № 1236 також дозволяє не використовувати захищені носії інформації (токени, смарткартки, хмарне сховище), але на період карантину, який продовжено до 31.08.2022 (п. 1 Змін, що вносяться до актів Кабінету Міністрів України щодо запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, затверджених постановою КМУ від 27.05.2022 № 630).

Постанова № 617 набрала чинності 27 травня 2022 року.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку