Новини

Мінфін розробив Форму та Порядок ведення обліку доходів і витрат для ФОП –«єдинників» третьої групи, які є платниками ПДВ
18.02.2022

Мінфін на офіційному веб-сайті оприлюднив проект наказу «Про затвердження типової форми, за якою здійснюється облік доходів і витрат фізичними особами –підприємцями – платниками єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість, та Порядку її ведення» (далі – проект наказу).

Проектом наказу пропонується затвердити типову форму, за якою здійснюється облік доходів і витрат фізичними особами – підприємцями –платниками єдиного податку третьої групи, які є платниками ПДВ, та Порядок її ведення. Запроваджується ведення типової форми обліку доходів і витрат в паперовому, електронному вигляді, у тому числі через електронний кабінет.

Крім того, реалізується право ФОП – платників єдиного податку третьої групи, які є платниками ПДВ, ведення доходів і витрат від виробництва та реалізації власної сільськогосподарської продукції окремо від обліку доходів і витрат від здійснення інших видів підприємницької діяльності.

Типова форма ведеться за вибором платника податку в паперовому або електронному вигляді, у т. ч. через електронний кабінет.

У разі обрання платником податку ведення типової форми в паперовому вигляді, внесення виправлень здійснюється шляхом нового запису (з відображенням від’ємного або позитивного значення), який засвідчується підписом платника податку. У разі ведення нової типової форми протягом податкового (звітного) періоду записи в ній продовжуються наростаючим підсумком, а попередня типова форма залишається у платника податку.

У разі ведення обліку доходів і витрат в електронному вигляді платник  податку зобов’язаний вести таку форму у форматі EXCEL, крім випадку ведення обліку доходів і витрат в електронній формі засобами електронного кабінету.

У разі ведення обліку доходів і витрат в електронній формі засобами електронного кабінету платник податку зобов’язаний отримати кваліфікований сертифікат відкритого ключа, сформований кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг, включених до системи подання податкових документів в електронному вигляді. Після отримання платником податку кваліфікованого сертифіката відкритого ключа такий платник здійснює операції з ведення обліку доходів і витрат відповідно до ПКУ безкоштовно.

У типовій формі, яка ведеться в електронному вигляді, у т. ч. засобами електронного кабінету, допускається виправлення помилок або коригування шляхом доповнення рядка, у якому відображається від’ємне або позитивне значення.

Записи у типовій формі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, окремо про кошти, що надійшли на поточний рахунок платника податку та/або отримані готівкою, фактично безоплатно отримані товари (роботи, послуги) та понесені витрати, зокрема, оплачені придбані товари (роботи, послуги), виплачена заробітна плата, сплачений ЄСВ тощо.

Типова форма зберігається у платника податку протягом 3 років після закінчення звітного періоду, в якому здійснено останній запис.

Дані типової форми заповнюються у гривнях з копійками та використовуються платником податку для заповнення податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця.

 

НАГАДУЄМО: Верховною Радою прийнято Закон України від 30.11.2021 року № 1914-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень», яким внесено зміни до п.  296.1 ст. 296 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) у частині запровадження типової форми, за якою здійснюється облік доходів і витрат фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість, та Порядку її ведення.

При цьому ФОП – платники ЄП 3-ї групи ведуть облік доходів і витрат від виробництва та реалізації власної сільськогосподарської продукції окремо від обліку доходів і витрат від здійснення інших видів підприємницької діяльності.

Облік доходів та витрат може вестися в паперовому та/або електронному вигляді, у тому числі через електронний кабінет.

На сьогодні ФОП – платники ЄП, які є платниками ПДВ, ведуть книгу обліку доходів і витрат у довільній формі шляхом помісячного відображення доходів і витрат.

З метою систематизації отриманих доходів і витрат ФОП – платниками єдиного податку, які є ПДВ, розроблена типова форма, якою передбачено ведення окремого обліку доходів і витрат від виробництва та реалізації власної сільськогосподарської продукції та  можливості її ведення в паперовому, електронному вигляді, у тому числі, через електронний кабінет.

ДОВІДКОВО:

  • Проект наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження типової форми, за якою здійснюється облік доходів і витрат фізичними особами –підприємцями – платниками єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість, та Порядку її ведення» (завантажити)
  • Повідомлення про оприлюднення проекту наказу Мінфіну «Про затвердження типової форми, за якою здійснюється облік доходів і витрат фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість,та Порядку її ведення» (завантажити)
  • Типова форма, за якою здійснюється облік доходів і витрат фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість (завантажити)
  • Порядок ведення типової форми, за якою здійснюється облік доходів і витрат фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість (завантажити)
  • Пояснювальна записка до проекту наказу Мінфіну «Про затвердження типової форми, за якою здійснюється облік доходів і витрат фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість, та Порядку її ведення» (завантажити)

 

 

 

 

 

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку