Новини

З 2022 року передбачається запровадження податкової звітності з податків, у яких код органу місцевого самоврядування визначатиметься за КАТОТТГ

24.12.2021

Фахівці ДПС в Івано-Франківській області інформують, що з 2022 року передбачається запровадження податкової звітності з податків, у яких код органу місцевого самоврядування визначатиметься за КАТОТТГ, у зв’язку з чим триває процедура внесення змін до форм податкових декларацій.

При цьому, достовірність нарахування податкових зобов’язань з податків в інтегрованих картках платників пов’язана з правильністю визначення:

  • територіальної громади, на території якої знаходяться об’єкти оподаткування  або місця провадження діяльності – зазначається код КОАТУУ територіальної громади (ТГ) – органу місцевого самоврядування, що відповідає адміністративному центру ТГ;
  • контролюючого органу, до повноважень якого відноситься територія ТГ- визначається код ДПІ, повноваження якої поширюється на територію органів місцевого самоврядування після адміністративної реформи (з 2021 року).

Враховуючи, що КОАТУУ є обов’язковим реквізитом податкової звітності, його відсутність або помилка в ньому є підставою для надання декларації статусу "Не визнано як податкова декларація".

Нагадаємо, кодифікатор адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад (КАТОТТГ) запроваджений згідно з наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 12.01.2021 № 3 «Про внесення змін до наказу Мінрегіону від 26 листопада 2020 року № 290» та обов’язковий до застосування відповідно до Указу Президента України від 29 квітня 2021 року № 180/2021 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 квітня 2021 року «Про заходи державної регіональної політики на підтримку децентралізації влади».

Код КАТОТТГ має 19 знаків, з них 17 – цифрові знаки, кожний з яких має значення, наприклад:

UA01020010000048857

01 – код регіону

02 – код району (тільки парні цифри)

001 – код громади (тільки непарні цифри)

000 –  порядковий номер населеного пункту у громаді

00 – код району у місті

48857 – останні 5 цифр – це системний код, що присвоєний автоматично і у подальшому не буде змінюватися ні при яких адмінреформах (при переході з регіону до регіону або з району до району цей код залишається незмінним).

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку