Новини

Карантинні закупівлі: нарешті нові порядок і перелік
01.10.2021
Тема:

Нагадаємо: Законом України від 01.07.2021 р. № 1599-ІХ (далі — Закон № 1599) більшість карантинних закупівель виведено в конкурентну площину.

Так, оновленим п. 31 розд. X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 922 передбачено, що під час коронавірусного карантину закупівля товарів та послуг, необхідних для запобігання коронавірусній хворобі, здійснюється в порядку, встановленому Законом України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 р. № 922-VIII (далі — Закон № 922) для спрощених закупівель.

Винятком є лікарські засоби, вакцини або інші медичні імунобіологічні препарати, розхідні матеріали для надання медичної допомоги хворим на COVID-19 та медичні вироби для вакцинації від COVID-19, медичне обладнання для ЗОЗ, що надають допомогу пацієнтам, хворим на COVID-19, системи постачання медичних газів. Їх закупівля здійснюється за прямими договорами з оприлюдненням звіту про договір про закупівлю, укладений без використання ЕСЗ (абз. 1 п. 31 розд. X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 922). Перелік таких товарів мав затвердити КМУ. Для цього йому знадобилося багато часу... І ось нарешті постановою КМУ від 22.09.2021 р. № 1012 затверджено нові:

  • Порядок проведення закупівель лікарських засобів, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2;
  • Перелік лікарських засобів, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі — Перелік № 1012).

Зазначимо, що Перелік № 1012 містить лікарські засоби. Але, як було зазначено вище, абз. 1 п. 31 розд. X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 922 містить й інші товари, що як виняток можна закуповувати за прямими договорами. Детальніше — в наступному номері газети.

Постанова № 1012 набрала чинності 29.09.2021 р.

Календар бухгал­тера

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку