Новини

Щодо подання нотаріально засвідченої копії паспорта для встановлення відомостей про кінцевих бенефіціарних власників
28.09.2021

Фахівці Мін'юсту у листі від 20.09.2021 р. № 82310/8.4.4/32-21 надали рекомендації щодо питань, пов’язаних з внесенням до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР) відомостей про кінцевих бенефіціарних власників (далі – КБВ) ЮО, зокрема, на підставі посвідок про тимчасове або постійне проживання, оформлених із застосуванням засобів Єдиного державного демографічного реєстру.

 Так, з аналізу положень Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (далі – Закон) у Мін'юсті дійшли висновку, що для встановлення відомостей про КБВ юридичної особи та внесення їх до ЄДР державному реєстратору разом із відповідною заявою щодо державної реєстрації мають бути подані, зокрема, такі документи як:

  • структура власності за формою та змістом, визначеними відповідно до законодавства;
  • нотаріально засвідчена копія документа, що посвідчує особу, яка є КБВ юридичної особи, – для ФО – нерезидента та, якщо такий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру, – для ФО – резидента.

Відповідно до п. 9 ч. 2 ст. 9 Закону в ЄДР про КБВ міститься, зокрема, інформація про серію та номер паспорта громадянина України або паспортного документа іноземця. Зазначена інформація вноситься до ЄДР з заповненої заявником заяви щодо державної реєстрації юридичної особи, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 18.11.2016  № 3268/5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18 листопада 2016 року за № 1500/29630 (зі змінами).

Відповідно, дані, зазначені в заяві щодо державної реєстрації, мають бути підтверджені даними з документів, які подаються разом із вказаною заявою.

Враховуючи викладене вище, оскільки положеннями п. 9 ч. 2 ст.9 Закону передбачено наявність в ЄДР даних про серію та номер паспорта громадянина України або паспортного документа іноземця, та, відповідно, вказані дані вносяться з поданої заяви щодо державної реєстрації, то і документом, що подається разом із вказаною заявою, має бути той документ, реквізити якого вказані у заяві, а отже нотаріально засвідчена копія паспорта громадянина України (якщо він оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру) або паспортного документа іноземця.

Календар бухгал­тера
25.10.21

Фінзвітність за ІІІ квартал 2021 року до органів статистики

28.10.21

ЄСВ із зарплати (доходу) за вересень 2021 року (гірничі підприємства)

29.10.21

Транспортний податок за ІІІ квартал 2021 року

Податок на нерухоме майно за ІІІ квартал 2021 року

ПДВ за вересень 2021 року

Акцизний податок за вересень 2021 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку