Новини

Алкоголь відвідувачів у кафе (ресторані): чи є відповідальність за відсутність ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольних напоїв?
30.08.2021

Чи застосовується відповідальність до СГ, який має статус підприємства громадського харчування та у якого відсутня ліцензія на роздрібну торгівлю алкогольних напоїв, якщо клієнти споживають власні алкогольні напої на території закладу?

На це запитання, яке надійшло на постійно діючу "гарячу лінію", відповідав платнику податків заступник начальника Головного управління ДПС у Луганській області Ігор Ткачов.

Відповідно до ст. 1 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 481) роздрібна торгівля визначена як діяльність по продажу товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб’єктах господарювання (у тому числі іноземних суб’єктах господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва)громадського харчування.

Підпунктом 1.4 п. 1 Правил роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства, затверджених наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 24.07.2002 № 219 (далі – Правила), передбачено, що суб’єктами господарської діяльності здійснюється діяльність у сфері ресторанного господарства після їх державної реєстрації в установленому законодавством порядку. Роздрібна торгівля алкогольними напоями i тютюновими виробами в закладах (підприємствах) ресторанного господарства здійснюється суб’єктами господарської діяльності за наявності відповідних ліцензій.

При цьому у назві та тексті Правил словами «ресторанне господарство» замінено слова «громадське харчування» в усіх відмінках згідно з наказом Міністерства економіки України від 09.10.2006 № 309.

Замовнику забороняється приносити до закладу (підприємства) ресторанного господарства продовольчу сировину, харчові продукти, у тому числі алкогольні та безалкогольні напої, а також залучати сторонніх осіб до приготування страв (п.п. 3.8 п. 3 Правил).

Контроль за якістю і безпекою продукції, додержанням норм і правил, установлених для закладів (підприємств) ресторанного господарства, а також цих Правил здійснюється органами місцевого самоврядування, а також іншими органами в межах їх компетенції, наданої законодавством (п. 5.1 розд. 5 Правил).

Слід зазначити, що Законом № 481 не передбачено відповідальності для суб’єкта господарювання, який має статус підприємства громадського харчування, за споживання замовниками власних алкогольних напоїв на території такого закладу.

Водночас споживання замовниками підприємства громадського харчування власних алкогольних напоїв, є порушенням п.п. 3.8 п. 3 Правил роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства, тому для з’ясування питання щодо відповідальності за такі дії необхідно звернутися до органів місцевого самоврядування, які здійснюють контроль за додержанням цих правил.

Календар бухгал­тера
Завтра

Звіт про контрольовані операції за 2020 рік

ПДВ за серпень 2021 року

Акцизний податок за серпень 2021 року

ПДФО з нарахованого, але не виплаченого доходу, за серпень 2021 року

ВЗ із нарахованого, але не виплаченого доходу, за серпень 2021 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку