Новини

Щодо лікування застрахованих осіб в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів
17.08.2021

Фахівці Харківського міського відділення УВД ФССУ в Харківській області повідомляють, Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-ХІV (далі – Закон № 1105) визначено, що для забезпечення відновлення здоров’я застраховані особи мають право на лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм за рахунок коштів Фонду соціального страхування України (далі – Фонд).

Медична реабілітація (відновне лікування) – вид медичної допомоги, що включає систему лікувальних заходів, які спрямовані на відновлення порушених чи втрачених функцій організму, виявлення та активізацію його компенсаторних можливостей, профілактику ускладнень та рецидивів захворювання.

Застосування медичної реабілітації в умовах санаторно-курортних закладів допомагає якнайшвидше відновити здоров’я та працездатність людини, зменшити терміни тимчасової непрацездатності, уникнути первинної інвалідності.

Медична реабілітація призначається хворим після закінчення гострого періоду захворювання в разі наявності обмежень життєдіяльності та виконання трудової діяльності і спрямована на відновлення здоров’я працюючої особи та повернення її до суспільно-корисної праці, профілактику ускладнень хвороб та зменшення витрат на допомогу по тимчасової непрацездатності.

З метою вдосконалення механізму забезпечення права застрахованих осіб  на лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів відповідно до вимог Закону № 1105 та пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання соціального захисту застрахованих осіб від 16.03.2017 № 145 постановою правління Фонду від 13.07.2017 № 39 затверджений Порядок відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду (далі – Порядок № 39).

Порядком № 39 визначений перелік профілів медичної реабілітації, відповідно до яких застраховані особи можуть отримати реабілітаційне лікування:

  • нейрореабілітація (підгострий період інсультів, черепно-мозкових травм);
  • м’язово-скелетна реабілітація (підгострий період після операцій ортопедичних та травматологічних, ревматологічні захворювання);
  • кардіо-пульмонарна реабілітація (підгострий період інфаркту міокарда, після операцій на серці; підгострий період захворювань легень, після операцій на легенях; цукровий діабет);
  • медико-психологічна реабілітація учасників АТО;
  • реабілітація після оперативних втручань на органах зору; реабілітація при порушенні перебігу вагітності (ускладнена вагітність);
  • інша (соматична) реабілітація: підгострий період після оперативних втручань на органах травлення, сечостатевої системи, жіночих статевих органах.

Зокрема, пройти реабілітацію застраховані особи можуть за одним із вищезазначених профілів у разі ускладнень, які виникли після перенесеного захворювання на COVID-19.

Право на проходження курсу відновлювального лікування в умовах реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу за рахунок коштів Фонду мають усі офіційно працевлаштовані особи. Підставою для направлення є висновок лікувально-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу у такому лікуванні. Направлення на реабілітацію відбувається зі стаціонарного відділення закладу охорони здоров’я після закінчення гострого періоду захворювання.

Застрахованої особи з порушенням перебігу вагітності направляються до спеціалізованого реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу безпосередньо із жіночої консультації.

Реабілітаційне лікування застрахованих осіб стовідсотково оплачується за рахунок коштів Фонду.        

Санаторно-курортні заклади, які надають послуги з реабілітаційного лікування, суворо дотримуються санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів для протидії поширенню коронавірусної інфекції.

Календар бухгал­тера
20.09.21

Податкова декларація з ПДВ за серпень 2021 року

Заява про відмову від спрощеної системи оподаткування з IV кварталу 2021 року

Декларація з акцизного податку за серпень 2021 року

Податкова декларація з плати за землю за серпень 2021 року

Розрахунок з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку