Новини

Працівник до атестації робочих місць, що проведена з порушенням строків, виконував роботу, яка дає право на пенсію за віком на пільгових умовах: чи врахують цей період до пільгового стажу
28.07.2021

Якщо атестація робочих місць проведена з порушенням строків, а працівник до її проведення виконував роботу, яка дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, цей період його роботи має бути зарахований до пільгового стажу

16 червня 2021 року Першим апеляційним адміністративним судом розглянуто у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу фізичної особи на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 05 березня 2021 року за позовом фізичної особи до органу управління Пенсійного фонду України про визнання протиправним та скасування рішення, та зобов’язання вчинити певні дії.

За результатами розгляду справи Першим апеляційним адміністративним судом прийнято постанову, в якій зазначено про таке.

Рішенням органу пенсійного фонду особі відмовлено у перерахунку пенсії внаслідок переведення з пенсії за віком на пенсію по втраті годувальника через не врахування до пільгового стажу певних періодів роботи її померлого чоловіка.

Вважаючи відповідне рішення органу пенсійного фонду протиправним, особа звернулась до суду з вимогою зобов’язати суб’єкта владних повноважень зарахувати деякі періоди роботи її померлого годувальника до страхового стажу та провести перерахунок пенсії.

Вирішуючи наявний між сторонами спір, Перший ААС керувався наступним.

Трудова книжка померлого чоловіка позивачки, а також довідка про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній мають необхідні дані за спірні періоди, які свідчать про роботу особи на посадах з повним робочим днем.

Також, матеріали справи містять наказ про проведення атестації робочих  місць і не зважаючи на те, що відповідну атестацію проведено пізніше у часі, ніж за який існує спір, відповідно до пункту 4 Порядку проведення атестації, якщо остання проведена з порушенням строків, а працівник до її проведення виконував роботу, яка дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, цей період його роботи має бути зарахований до пільгового стажу за результатами попередньої атестації.

За таких обставин, Перший ААС дійшов висновку про те, що позовні вимоги є такими, що заявлені правомірно та підлягають задоволенню.

Детальніше з текстом постанови від 16 червня 2021 року по справі  № 200/76/21-а можна ознайомитися за посиланням.

Календар бухгал­тера
Завтра

ЄСВ із зарплати (доходу) за серпень 2021 року (гірничі підприємства)

30.09.21

Звіт про контрольовані операції за 2020 рік

ПДВ за серпень 2021 року

Акцизний податок за серпень 2021 року

ПДФО з нарахованого, але не виплаченого доходу, за серпень 2021 року

ВЗ із нарахованого, але не виплаченого доходу, за серпень 2021 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку