Новини

Кабмін розробив Порядок надання відпустки при народженні дитини — проект
09.06.2021

Мінекономіки на своєму офіційному веб-сайті оприлюднило проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку надання відпустки при народженні дитини».

Проект акта розроблено з метою затвердження Порядку надання відпустки при народженні дитини (далі – Порядок), передбаченої ст. 191 Закону України «Про відпустки» (далі – Закон), конкретизації механізму та умов її надання.

Основні положення проекту акта

Основні умови надання відпустки при народженні дитини регламентовано у ст. 191 Закону та ст. 773 Кодексу законів про працю України. Водночас у Порядку наведено визначення термінів, якими слід керуватися при наданні відпустки («одинока мати», «одинокий батько», «інший повнолітній родич дитини»), конкретизовано строк, в межах якого вона надається та визначено підстави її надання (перелік документів) для кожної категорії осіб, що користуються правом на неї, передбачено положення про тривалість такої відпустки при народженні двох і більше дітей, а також порядок її надання у разі зміни місця роботи протягом строку, що дає право на відпустку.

Зокрема, документом передбачено: 

Право на відпустку має:

  • чоловік, дружина якого народила дитину;
  • батько дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, за умови що вони спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки;
  • баба або дід, або інший повнолітній родич дитини, які фактично здійснюють догляд за дитиною,  мати чи батько якої є одинокою матір’ю (одиноким батьком).

Відпустка надається одноразово тривалістю, що визначається працівником у письмовій заяві про її надання (але не більше ніж 14 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів), не пізніше трьох місяців з дня народження дитини. Ця відпустка має бути використана працівником не пізніше 104-го дня з дня народження дитини.

Відпустка не підлягає поділу на частини.

Працівник, який протягом трьох місяців з дня народження дитини був звільнений та працевлаштований на інше підприємство (в установу, організацію) чи до ФОП, яка використовує найману працю, до заяви про надання відпустки має додати також довідку про її невикористання на попередньому місці роботи.

У разі народження двох і більше дітей від однієї вагітності тривалість відпустки не збільшується.

Заробітна плата працівникам за час цієї відпустки виплачується не пізніше трьох днів з дня її початку.       

ДОВІДКОВО:

  • Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку надання відпустки при народженні дитини» (завантажити)
  • Пояснювальна записка до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку надання відпустки при народженні дитини» (завантажити)
За матеріалами Мінекономіки

Календар бухгал­тера
29.06.21

ЄСВ з зарплати (доходу) за травень 2021 року (гірничі підприємства)

30.06.21

ПДВ за травень 2021 року

Акцизний податок за травень 2021 року

ПДФО з нарахованого, але не виплаченого доходу за травень 2021 року

ВЗ з нарахованого, але не виплаченого доходу травень 2021 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку