Новини

Роботодавець сплачує за навчання робітника, як бути з ПДФО
21.05.2021

Чи підлягає оподаткуванню ПДФО сума сплачена роботодавцем за навчання ФО – найманого працівника одним платежем в поточному році за весь період навчання, який складається з декількох років?

Відповідно до п.п. 165.1.21 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України до доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, відноситься сума, сплачена будь-якою юридичною або фізичною особою на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів за здобуття освіти, за підготовку чи перепідготовку платника податку, але не вище трикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за кожний повний або неповний місяць навчання, підготовки чи перепідготовки такої фізичної особи.

При цьому, законодавством не встановлено обмежень щодо терміну, за який роботодавець має право здійснити оплату за навчання найманого працівника.

Враховуючи викладене, якщо роботодавець сплатив за навчання фізичної особи – найманого працівника однією сумою в поточному році за весь період навчання, який складається з декількох років, при цьому її розмір не перевищує трикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за кожний повний або неповний місяць навчання, підготовки чи перепідготовки такої фізичної, то така сума сплачена роботодавцем оподаткуванню не підлягає.

Календар бухгал­тера
Сьогодні

Звіт про використання КОРО та РК (форма № ЗВР-1) за травень 2021 року

Довідка про використані РК за травень 2021 року

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами (форма №7д, №7м) за травень 2021 року

Заява щодо переходу на спрощену систему оподаткування з IIІ кварталу 2021 року та розрахунок доходу

18.06.21

Заява про відмову від спрощеної системи оподаткування з IIІ кварталу 2021 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку