Новини

За результатами медогляду працівникові протипоказані роботи за професією, а перенавчатися для роботи на іншому місці він відмовляється: які мають бути дії адміністрації підприємства?
24.03.2021

Якщо за результатами медичного огляду працівникові протипоказані роботи за професією, а перенавчатися для роботи на іншому місці він відмовляється – які мають бути дії адміністрації підприємства?

Іінспектор Держпраці повідомив, якщо за результатами періодичного медичного огляду працівника підприємства в  рекомендаціях комісії йому протипоказані роботи за професією, наприклад,  в умовах шуму, на висоті, газонебезпечні роботи, протипоказана тяжка фізична праця, то на підставі медичної довідки працівнику пропонують іншу вакансію. Медико-санітарна частина повинна надати згоду на відповідність даного робочого місця медичним рекомендаціям.

Якщо працівник відмовляється від даної вакансії, мотивуючи тим, що не знає робочого місця, про що свідчить персональний підпис працівника, то підприємство пропонує йому професійну підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації. Зазвичай підприємства обумовлюють дані питання у Колективному договорі. Згідно з Колективним договором – Розділ  «Професійне та спеціальне навчання кадрів»,  – адміністрація підприємства зобов’язується: організувати початкову підготовку, перепідготовку робітників та підвищення кваліфікації робітників, керівного складу та фахівців  в учбових закладах різного рівня акредитації з відривом від виробництва та безпосередньо на виробництві із збереженням середньомісячної заробітної плати для слухачів курсів на період навчання.

Відмова працівника від іншої вакансії та перенавчання свідчить про те, що працівник підлягає звільненню за станом здоров’я.

Адміністрація  надає подання голові профкому підприємства, де  просить дати згоду на звільнення працівника згідно з пунктом 2 статті 40 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП), у зв’язку з невідповідністю виконуваній роботі внаслідок стану здоров’я.

Відповідно до витягу з протоколу засідання профспілкового комітету підприємства профспілковим комітетом  надається згода на звільнення працівника з підприємства згідно з пунктом 2 статті 40 КЗпП з займаної посади в порядку виявленої невідповідності виконуваній роботі внаслідок стану здоров’я, що перешкоджає  продовженню цієї роботи.

Відповідно до Колективного договору підприємства зазвичай  зазначають у Розділі  «Охорона праці»: Адміністрація і Профспілковий комітет підприємства не допускають працівників підприємства до виконання завдань та роботи, які їм протипоказані за станом здоров’я (згідно з висновком лікувально-кваліфікаційної комісії лікувальних закладів). У разі стійкого розладу здоров’я або виявлення захворювання, наявність яких не дозволяє працівнику належним чином виконувати посадові обов’язки, вживати заходи до його переведення на іншу посаду (робоче місце), де такі протипоказання відсутні, а у разі неможливості такого переведення – звільняти із займаної посади за станом здоров’я згідно з нормами чинного трудового законодавства.

При припиненні трудового договору з підстави згідно з пунктом 2 статті 40 КЗпП, працівникові виплачується вихідна допомога у розмірі не менше середнього місячного заробітку.

Дане роз’яснення не встановлює норм права, а носить інформативний характер.

 Головний державний інспектор сектору експертизи умов праці Управління Держпраці у Рівненській області Світлана Нагорна       
 

Календар бухгал­тера
19.04.21

ЄСВ «за себе» за І квартал 2021 року (ФОП)

20.04.21

Авансовий внесок з ЄП за квітень 2021 року (єдинники групи 2)

ЄСВ із зарплати (доходу) за березень 2021 року

Податкова декларація з рентної плати за березень 2021 року

Податкова декларація з ПДВ за березень 2021 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку