Новини

Особливості вивільнення державних службовців під час змін в організації виробництва і праці
23.02.2021

В умовах проведення адміністративних реформ існують непоодинокі випадки скорочення чисельності або штату державних службовців, скорочення посад державної служби, реорганізації чи ліквідації державного органу. Що в свою чергу призводить до звільнення державних службовців. Про це повідомили в ГУ Держпраці у Херсонській області.

Так, з лютого 2020 року діє нова процедура скорочення держслужбовців. Гарантії та трудові права таких працівників звузились, скорочення стали частіше та швидше.

Зокрема, інспектор звернула увагу, що відтепер при скороченні чисельності або штату державних службовців, скорочення посади державної служби внаслідок зміни структури або штатного розпису державного органу без скорочення чисельності державних службовців, реорганізації державного органу пропонування державному службовцю вакантної посади державної служби є правом суб’єкта призначення або керівника державної служби, а не обов’язком

Згідно частини четвертої статті 87 Закону України «Про державну службу» (далі — Закон) у разі звільнення з державної служби на підставі пунктів 1 та 11 частини першої цієї статті державному службовцю виплачується вихідна допомога у розмірі двох середньомісячних заробітних плат.

Частиною п’ятою статті 87 Закону передбачено, що наказ (розпорядження) про звільнення державного службовця у вищезазначених випадках, може бути виданий у період тимчасової непрацездатності державного службовця або його відпустки із зазначенням дати звільнення, яка є першим робочим днем, наступним за днем закінчення тимчасової непрацездатності, зазначеним у документі про тимчасову непрацездатність, або першим робочим днем після закінчення відпустки.

У такому разі оформлення і видача трудової книжки, а також розрахунок при звільненні проводяться протягом семи днів з дня звільнення.

Фахівець ГУ Держпраці у Херсонській області Аліна Байрак

Календар бухгал­тера
01.03.21

Податкова декларація ФОП-платника ЄП груп 1 та 2 за 2020 рік

Податкова декларація з податку на прибуток підприємств за 2020 рік

Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2020 рік (форма № 10-ПОІ)

Розрахунок частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до держбюджету за 2020 рік

Розрахунок податку на прибуток постійного представництва нерезидента за 2020 рік

Розрахунок податку на прибуток постійного представництва нерезидента

Фінзвітність за 2020 рік до органів статистики (усі підприємства)

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку