Новини

Як звітувати про занижену ставку ПДВ, яка розширилась на креативні послуги
28.01.2021

Фахівці Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків нагадують, що Законом України від 04.11.2020 № 962-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної підтримки культури, туризму та креативних індустрій» запроваджено, зокрема податкові преференції з податку на додану вартість для підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу.

Так знижена ставка ПДВ у розмірі 7 % розповсюджується, зокрема на операції з постачання послуг:

  • із показу (проведення) театральних, оперних, балетних, музичних, концертних, хореографічних, лялькових, циркових, звукових, світлових та інших вистав, постановок, виступів професійних мистецьких колективів, артистичних груп, акторів та артистів (виконавців), кінематографічних прем'єр, культурно-мистецьких заходів;
  • із показу оригіналів музичних творів, демонстрації виставкових проектів, проведення екскурсій для груп та окремих відвідувачів у музеях, зоопарках та заповідниках, відвідування їх територій та об'єктів відвідувачами;
  • із розповсюдження, демонстрування, публічного сповіщення і публічного показу фільмів, адаптованих відповідно до законодавства в україномовні версії для осіб з порушеннями зору та осіб з порушеннями слуху;
  • із тимчасового розміщування (проживання), що надаються готелями і подібними засобами тимчасового розміщування (клас 55.10 група 55 КВЕД ДК 009:2010).

Розберемось, як таку ставку відобразити у податковій звітності:

Обсяги постачання та сума ПДВ за операціями платника ПДВ з постачання вказаних послуг (визначені абз. 4 – 7 пп. "в" п. 193.1 ст. 193 Податкового кодексу України (далі - Кодекс)), підлягають відображенню у рядку 1.2 (колонки А і Б) розділу І "Податкові зобов’язання" податкової декларації з ПДВ, а також у відповідних додатках до податкової декларації з ПДВ.

Обсяги придбання та сума податкового кредиту за операціями платника ПДВ з придбання таких послуг, підлягають відображенню у рядку 10.2 (колонки А і Б) розділу II "Податковий кредит" податкової декларації з ПДВ, а також у відповідних додатках до податкової декларації з ПДВ.                               

Обсяги постачання та сума ПДВ у разі нарахування податкових зобов’язань з ПДВ відповідно до п. 198.5 ст. 198 та п. 199.1 ст. 199 Кодексу підлягають відображенню у рядку 4.2 (колонки А і Б) розділу І "Податкові зобов’язання з ПДВ'’, а також у відповідних додатках до податкової декларації з ПДВ.

Обсяги постачання та сума ПДВ за операціями з отримання від нерезидента платником ПДВ вказаних послуг, підлягають відображенню платником ПДВ, їх отримувачем, у рядку 6 (колонки А і Б) розділу І "Податкові зобов’язання з ПДВ". Одночасно сума податкового кредиту, сформованого за такими операціями, підлягає відображенню у рядку 13 (колонки А і Б) розділу II "Податковий кредит” податкової декларації з ПДВ, а також у відповідних додатках до податкової декларації з ПДВ.

Обсяги постачання/придбання та суми ПДВ, нараховані за операціями з отримання від нерезидента платником ПДВ вказаних послуг, та інших послуг, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою, відображаються в одному рядку податкової декларації загальною сумою (ті, що підлягають оподаткуванню за зниженою ставкою 7 %, і ті, що підлягають оподаткуванню за ставкою 20 %).

Аналогічні роз’яснення надані листом ДПС України від 15.01.21 № 1142/7/99-00-21-03-02-07.

Календар бухгал­тера
Завтра

Звіт з праці за лютий 2021 року (форма № 1-ПВ (місячна))

Звіт про заборгованість з оплати праці за лютий 2021 року (форма № 3-борг (місячна))

Звіт про обсяги виробництва та реалізації спирту (форма № 1-РС) за лютий 2021 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв (форма № 2-РС) за лютий 2021 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів (форма № 3-РС) за лютий 2021 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку