Новини

Чи може роботодавець у примусовому порядку перевести працівників на дистанційну роботу на період карантину?
01.09.2020

Фахівці Управління Держпраці у Тернопільській області повідомляють, що роботодавець у примусовому порядку перевести працівників на дистанційну роботу на період карантину не може.

Переведення співробітника на віддалену роботу — це істотна зміна умов праці (ст. 32 Кодексу законів про працю України). Про зміну таких умов праці роботодавець повинен повідомити працівника не пізніше ніж за два місяці. Але якщо роботодавець запроваджує такий режим за ініціативою працівника, то чекати двох місяців не потрібно. Установити віддалений режим роботи необхідно з дня, зазначеного в заяві працівника.

ДОВІДКОВО:

Роз'яснення ГУ Держпраці у Полтавській області щодо оплати праці при дистанційній роботі на період карантину за посиланням

Календар бухгал­тера
28.09.20

ЄСВ з зарплати (доходу) за серпень 2020 року (гірничі підприємства)

30.09.20

Звіт про контрольовані операції за 2019 рік

ПДВ за серпень 2020 року

Акцизний податок за серпень 2020 року

ПДФО з нарахованого, але не виплаченого доходу за серпень 2020 року

ВЗ з нарахованого, але не виплаченого доходу за серпень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку