Статті

Д

Дистанційні курси підвищення кваліфікації

Декільком лікарям нашого ЗОЗ необхідно пройти курси підвищення кваліфікації. Але у зв’язку з карантином проходити їх вони будуть дистанційно (вдома). Чи потрібно зберігати за працівниками гарантії?

02 квітня, 2021
Тема:

Статтю взято з газети "Медична бухгалтерія" № 7/2021

Олена Огай, експертка газети

Загальні правила Відповідно до ст. 122 КЗпП1, якщо працівників направляють для підвищення кваліфікації з відривом від виробництва, за ними зберігають місце роботи (посаду) і провадять виплати, передбачені законодавством. Ідеться про постанову № 6952.

Постанова КМУ «Про гарантії і компенсації для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки, навчання інших професій з відривом від виробництва» від 28.06.1997 № 695.
Кодекс законів про працю України від 10.12.1971 № 322-VIII.

У загальному випадку відповідно до норм цієї постанови під час направлення на курси підвищення кваліфікації потрібно:

  • зберігати середню зарплату (п.п. «а» п. 1 постанови № 695);
  • виплачувати добові за основним місцем роботи за кожен день перебування в дорозі в розмірі, установленому для службових відряджень (п.п. «в» п. 1 постанови № 695);
  • оплачувати проїзд до місця навчання й назад — за основним місцем роботи (п.п. «б» п. 1 постанови № 695);
  • забезпечувати гуртожитком готельного типу. Якщо такого гуртожитку немає, то витрати на наймання житла відшкодовують у порядку, передбаченому для службових відряджень, — за основним місцем роботи (п.п. «в» п. 1 постанови № 695).

Але у 2020/2021 роках ситуація склалася нестандартна: у зв’язку з карантином курси підвищення кваліфікації переведено в дистанційну форму. Що це за форма — підказує Положення № 4663.

Положення про дистанційне навчання, затверджене наказом МОН від 25.04.2013 № 466.

Так, у п. 1.2 Положення № 466 визначено, що під дистанційним навчанням розуміється індивідуалізований процес здобуття знань, набуття вмінь, навичок і способів пізнавальної діяльності людини, який відбувається в основному за опосередкованої взаємодії віддалених один від одного учасників навчального процесу в спеціалізованому середовищі, яке функціонує на базі сучасних психолого-педагогічних та інформаційно-комунікаційних технологій. Реалізується таке навчання через:

  • застосування дистанційної форми як окремої форми навчання;
  • використання технологій дистанційного навчання для забезпечення навчання в різних формах.

Подивимося тепер, як воно реалізується в роботодавця.

Курси дистанційно Тут усе залежить від того, на який період припали курси підвищення кваліфікації: (1) на робочі години працівника з відривом від роботи чи (2) такий час навчання одночасно є для працівника відпрацьованим часом.

Так, якщо навчання за графіком припадає на робочі години працівника, то є всі підстави оформити наказ про проходження курсів підвищення кваліфікації — працівник проходить навчання вдома і на роботу не виходить (навчається з відривом від виробництва).

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! На законодавчому рівні не визначено поняття «навчання з відривом від виробництва». Але на практиці під ним розуміють навчання, яке припадає на робочий час працівника, тому йому треба припинити роботу на період навчання (відрив від виробництва) зі встановленням гарантій.

У цьому разі за таким працівником зберігають середній заробіток на період курсів, розрахунок якого слід проводити відповідно до Порядку № 1004 з огляду на виплати за останні 2 календарних місяці (у загальному випадку), що передують місяцю направлення на курси підвищення кваліфікації.

Порядок обчислення середньої заробітної плати, затверджений постановою КМУ від 08.02.1995 № 100.

А ось про оплату проїзду та проживання в такому разі не йдеться. Оскільки курси проходять дистанційно, то фактично працівник нікуди не їде. Відповідно, він не перебуває в дорозі, а також не здійснює витрати на проживання у зв’язку з переїздом на навчання, тож відшкодування вартості проїзду, витрат, пов’язаних із найманням житлового приміщення, на нашу думку, не може здійснюватися. Погоджуються із цим і фахівці Мінекономіки в листі від 18.06.2020 № 3511-06/37744-09.

Водночас, якщо працівник підтвердить відповідні витрати, гарантії, передбачені постановою № 695, мають бути забезпеченими.

Не все так однозначно з добовими витратами. Згідно з п. 2 постанови № 695 виплату добових за час перебування в дорозі та за час навчання провадять за місцем основної роботи. Тобто, якщо є наказ про проходження курсів підвищення кваліфікації, то той факт, що працівник буде проходити їх дистанційно, значення не має: оскільки він перебуває на курсах, то, на нашу думкудобові слід виплачувати в загальному порядку. Алена жальМінекономіки іншої думки (див. лист від 18.06.2020 № 3511-06/ 37744-09).

ЦИТАТА. «<…> якщо працівник, навчаючись дистанційно, не здійснює поїздки до місця навчання та, відповідно, не перебуває в дорозі, а також не здійснює витрати на проживання у зв’язку з переїздом на навчання, то відшкодування таких витрат (вартості проїзду, добових, витрат, пов’язаних з наймом житлового приміщення), на нашу думку, не може здійснюватись».

Тож, за логікою Мінекономіки, платити добові не слід. Але підкреслимо, що такої вимоги законодавчо не встановлено.

А що, як працівник навчається та продовжує працювати?

Тут без складнощів. Якщо працівник за дистанційної форми навчання не увільняється від виконання своїх трудових обов’язків та продовжує працювати, йому мають здійснювати нарахування та виплату заробітної плати за відпрацьований час. Адже відповідно до ст. 1 Закону про оплату праці5 заробітна плата — це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу. Але ж із цього випливає й те, що зберігати середню зарплату за час навчання, який є одночасно відпрацьованим часом, працівнику не потрібно. Тобто за час навчання-роботи йому виплачують тільки зарплату.

Закон України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР.

Календар бухгал­тера
Завтра

ЄСВ «за себе» за І квартал 2021 року (ФОП)

20.04.21

Авансовий внесок з ЄП за квітень 2021 року (єдинники групи 2)

ЄСВ із зарплати (доходу) за березень 2021 року

Податкова декларація з рентної плати за березень 2021 року

Податкова декларація з ПДВ за березень 2021 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку