Статті

«

«Карантинна» доплата фахівцю із соціальної роботи: чи можна встановити?

Чи можна встановити «карантинну» доплату фахівцю із соціальної роботи?

09 червня, 2020
Тема:

Статтю взято з газети "Бухгалтерія: бюджет" № 22/2020

Людмила Сабадаш, експерт газети «Бухгалтерія: бюджет»

Постановою КМУ від 29.04.2020 р. № 375 (далі — постанова № 375) визначено порядок виплати «карантинних» доплат деяким працівникам. У газеті «Бухгалтерія: бюджет», № 20/2020, с. 10 ми розглянули нюанси їх встановлення.

Мінсоцполітики наказом від 22.05.2020 р. № 321 затвердило перелік посад працівників надавачів соціальних послуг державного/комунального сектору, яким може бути встановлено доплату (далі — Перелік). Серед них є і посада «фахівець із соціальної роботи».

Суть доплати Відповідно до п. 1 постанови № 375 «карантинна» доплата встановлюється працівникам, які внаслідок виконання своїх обов’язків мають безпосередній контакт із населенням. Доплата виплачується пропорційно відпрацьованому часу в зазначених умовах. Тобто обіймання посади, передбаченої Переліком, не є єдиною підставою для отримання доплати — працівник повинен відпрацювати у відповідних умовах.

Завдання та обов’язки Для посади «фахівець із соціальної роботи» завдання та обов'язки визначено Довідником № 5181.

Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 80 «Соціальні послуги», затверджений наказом Мінсоцполітики від 29.03.2017 р. № 518.

Більшість з них не пов’язано з безпосереднім контактом з населенням. Але є і такі: надання в зоні соціального обслуговування базового комплексу соцпослуг (консультування, представництво інтересів, посередництво та інші), надання отримувачам соцпослуг допомоги в оформленні запитів до відповідних інстанцій, заяв, документів для отримання всіх видів допомоги, тобто серед завдань фахівця із соціальної роботи є такі, що можна віднести до безпосереднього контакту з населенням.

Втім, Довідник № 518 містить загальні рекомендації, конкретні ж обов’язки працівника, орієнтуючись на специфіку установи, де введена така посада, вказуються в його посадовій інструкції. Тому для вирішення питання слід подивитися:

  • чи входить до посадових обов’язків фахівця із соціальної роботи саме вашої установи безпосередній контакт із населенням;
  • чи дійсно такий контакт із населенням відбувався в період карантину.

Якщо контакт дійсно був, то встановити доплату цілком правомірно. Для цього керівнику відповідної установи слід внести працівника до персонального переліку працівників, яким встановлюється доплата, як того вимагає абз. 2 п. 4 постанови № 375.

Встановлення У постанові № 375 не сказано, за який саме обсяг роботи встановлюється доплата, — важливий сам факт такої роботи. А вже керівник, залежно від обсягу та інтенсивності такої роботи, може визначити конкретний розмір доплати (у межах граничного 100-відсоткового).

Не сказано, і як саме проводити облік часу, відпрацьованого в умовах, які дають право на «карантинну» доплату. Але! Зарплату працівники отримують за відпрацьовані робочі дні, а не години, тому дробити робочий час на відпрацьовані години (в умовах безпосереднього контакту з населенням) немає підстав (як і неможливо точно визначити такий час). Тому доцільно припустити, що в п. 1 постанови № 375 під поняттям «відпрацьований час» маються на увазі не години, а період роботи, а він, як відомо, вимірюється в днях.

Отже, під час нарахування «карантинної» доплати потрібно орієнтуватися на кількість робочих днів, коли працівник працював в умовах, що дають право на доплату. При цьому в Табелі використання робочого часу2 можна ввести спеціальне позначення відпрацьованого часу в таких умовах.

Типова форма (№ П-5) затверджена наказом Держстату «Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці» від 05.12.2008 р. № 489.

Календар бухгал­тера
Завтра

Податкова декларація з ПДВ за серпень 2020 року

Декларація з акцизного податку за серпень 2020 року

Звіт з ЄСВ за формою № Д4 за серпень 2020 року

Податкова декларація з плати за землю

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку