Статті

Р

Розподілення орендної плати: то чи можна КНП?

Не секрет, що орендна плата за комунальне майно частково зараховується до місцевого бюджету. Чи можна так робити і КНП, адже на кону — статус неприбутковості, питання відкрите. В одному з попередніх номерів ви могли читати негативну консультацію податківців із цього приводу. Проте, вважаємо, вони розібралися в ситуації не досить глибоко. Отож надія є!

14 листопада, 2019
Тема:

Звідки ноги ростуть?..

Для початку окреслимо проблематику. За загальними правилами всі юрособи мають сплачувати податок на прибуток. Однак де знайти правила без винятків? smiley Одним із таких винятків є отримання підприємством статусу неприбуткового. Проте для цього має виконуватися низка умов, передбачених п.п. 133.4.1 ПКУ1Так, КНП вважатиметься неприбутковим, якщо:

Податковий кодекс України від 02.12.2010 р № 2755-VI.

1) воно утворене та зареєстроване в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;

2) його установчі (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) містять заборону розподіляти отримані доходи (прибутки) або їх частину серед засновників (учасників у розумінні ЦКУ2), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування ЄСВ), членів органів управління та інших пов’язаних із ними осіб;

Цивільний кодекс України від 16.01.2003 р. 435-IV.

3) його установчі документи (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) передбачають передання активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду, іншим юридичним особам, що здійснюють недержавне пенсійне забезпечення відповідно до закону (для недержавних пенсійних фондів), або зарахування до доходу бюджету в разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення);

4) воно внесене контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Буча зчинилася з пункту два в цьому переліку. Органи місцевого самоврядування жадають отримувати свою частку орендної плати, а КНП хочуть зберегти неприбутковий статус.

Вважаємо, що цій біді можна зарадити. Тут слід вирішити два питання:

1) чи є частина орендної плати, що підлягає розподіленню, доходом КНП;

2) як найбезпечніше відображати такі операції в обліку.

Діятимемо по-черзі.

А чи був дохід?

Почнемо з першоджерела — БКУ3. Згідно з п. 29 ч. 1 ст. 64, п. 28 ч. 1 ст. 66 п. 14 ч. 1 ст. 69 БКУ надходження від оренди комунального майна є доходами загального фонду відповідних місцевих бюджетів. Отож перший висновок, до якого доходимо: частина орендної плати, що підлягає розподіленню, не є доходом КНП. Воно в цьому випадку є посередником між орендарем та ОМС. Йдемо далі. Відповідно до ч. 5 ст. 60 Закону № 2804 ОМС від імені відповідних територіальних громад здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об’єктами комунальної власності, у тому числі й щодо передання в оренду. При цьому орендодавцями такого майна відповідно до абз. 3 ст. 5 Закону про оренду5 є органи, уповноважені Верховною Радою Автономної Республіки Крим та органами місцевого самоврядування управляти майном, — щодо цілісних майнових комплексів підприємств, їх структурних підрозділів та нерухомого майна, яке, відповідно, належить Автономній Республіці Крим або перебуває в комунальній власності.

Закон України «Про оренду державного та комунального майна» від 10.04.1992 р. № 2269-XII.
Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 р. № 280-97/ВР.
Бюджетний кодекс України від 08.07.2010 р. № 2456-VI.

І тут увага! Незважаючи на те, що майно перебуває на балансі КНП на праві оперативного управління, таке майно все одно лишається у власності територіальної громади. Тобто право власності на майно до КНП не переходить. Ба більше, право розподіляти орендну плату за комунальне майно за ОМС закріплює ч. 2 ст. 19 Закону про оренду. Робити вони це мають на тих самих методологічних засадах, як і для об’єктів, що перебувають у державній власності. Що виходить у підсумку? КНП отримує від орендаря кошти за майно, яке належить йому на праві оперативного управління, фактично чуже майно, та перераховує їх власнику. Підстав для відображення доходу ми тут не вбачаємо. А щоб довести це наочно, перейдемо до родзинки сьогоднішнього матеріалу — бухобліку.

Бухоблік розподілення орендної плати: варіанти

Одразу зазначимо, що варіантів обліку може бути кілька. Підсумок тут однаково один. Ви ж можете обрати той, який до смаку. Для початку зазирнемо до П(С)БО 15 «Дохід»6.

Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 15 «Дохід», затверджене наказом МФУ від 29.11.1999 р. № 290.

Відповідно до його п.п. 6.6 п. 6 надходження, що належать іншим особам, не визнають доходом. Тобто частина орендної плати до складу доходу в бухобліку потрапити не має. А це вже буде наочний приклад для податківців, що жодного забороненого розподілення доходів не відбувається. Варіантів обліку є, як мінімум, три:

  1.  Частину орендної плати, що підлягає розподіленню, відображати транзитом через рахунки дебіторської та кредиторської заборгованостей. Цей варіант — наш фаворит, оскільки рахунки 7-го класу взагалі не задіяні;
  2.  Відображати вирахування з доходу на рахунку 704 «Вирахування з доходу»;
  3.  Зменшувати дохід від оренди на частину, що підлягає розподіленню, за аналогією з ПДВ-обліком.

Останні два варіанти нам подобаються найменше, оскільки первісно вся сума орендної плати «осяде» в дохід. І оскільки питання спірне, краще не давати контролерам підстав для роздумів. Проте і ці варіанти допустимі. Головне — обґрунтувати. Хороший приклад тут — непрямі податки (ПДВ, акциз тощо). Їх виключення з доходу відбувається за варіантом 3. Проте вони первісно не є доходом суб’єкта господарювання.

Розглянемо всі варіанти на прикладі.

Приклад. КНП здає в оренду приміщення загальною вартістю 1 200,00 грн, у т. ч. ПДВ — 200,00 грн. При цьому 50 % орендної плати підлягає розподіленню до місцевого бюджету. Розподіл здійснює орендодавець — КНП.

Розподіл орендної плати в КНП

Зміст операції

Кореспонденція рахунків

Сума, грн

дебет

кредит

Варіант 1: транзит

1. Нараховано орендну плату згідно з актом (500,00 грн + 200,00 грн ПДВ)

361

713

700,00

2. Нараховано ПЗ з ПДВ

713

641

200,00

3. Відображено частину заборгованості орендаря, що підлягає перерахуванню у бюджет

361

642 (685)

500,00

4. Отримано орендну плату

311

361

1 200,00

5. Частину орендної плати перераховано у місцевий бюджет

642 (685)

311

500,00

Варіант 2: вирахування

1. Нараховано орендну плату згідно з актом (вся сума)

361

713

1 200,00

2. Нараховано ПЗ з ПДВ

713

641

200,00

3. Відображено частину орендної плати, що підлягає перерахуванню у бюджет

704

642 (685)

500,00

4. Отримано орендну плату

311

361

1 200,00

5. Частину орендної плати перераховано у місцевий бюджет

642 (685)

311

500,00

Варіант 3: зменшення доходу

1. Нараховано орендну плату згідно з актом (вся сума)

361

713

1 200,00

2. Нараховано ПЗ з ПДВ

713

641

200,00

3. Відображено частину орендної плати, що підлягає перерахуванню у бюджет

713

642 (68 5)

500,00

4. Отримано орендну плату

311

361

1 200,00

5. Частину орендної плати перераховано у місцевий бюджет

642 (68 5)

311

500,00

Календар бухгал­тера
20.12.19

Податкову декларацію з ПДВ за листопад 2019 року (платниками, у яких податковий період дорівнює кале

Звіт з ЄСВ за формою № Д4 за листопад 2019 року

Декларацію з акцизного податку за листопад 2019 року

Податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки де

Розрахунок з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України (додаток 41 до Податкової

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку