Статті

М

Мінімальний розмір аліментів збільшено, а постанови виконавця нема. Чи можна самостійно збільшити розмір?

(коментар до листа Мін’юсту від 16.09.2019 р. № 34122/635-2-19/11.4.3)

01 листопада, 2019
Тема:

Стаття взята з газети "Бухгалтерія: бюджет" №41/2019

Людмила Линник, юрист газети «Бухгалтерія: бюджет»

Якщо у вас є працівник — платник аліментів на утримання дитини, із заробітної плати якого ви здійснюєте відповідні утримання, то, напевне, вам відомо і про останні новації в цій сфері. А саме про законодавче підвищення мінімального гарантованого розміру аліментів на дитину.

Але залишається відкритим питання: чи змінюється автоматично у зв’язку з таким законодавчим підвищенням і розмір утримань з працівника? Відповідь на нього надав Мін’юст в листі, що коментується. Тож давайте розберемося.

Підстава для утримань Як відомо, аліменти можуть сплачуватись батьками добровільно та примусово. З добровільним способом сплати аліментів все зрозуміло — працівник вказує бажану суму відрахувань та особу отримувача в особистій заяві.

А ось з примусовим способом сплати аліментів все дещо складніше. Адже це відносини не тільки двох сторін: працівник — роботодавець, в них присутня третя сторона — виконавець (державний чи приватний).

І сам процес призначення аліментів поетапний. Спочатку аліменти присуджуються за рішенням суду (ч. 3 ст. 181 СКУ1):

Сімейний кодекс України від 10.01.2002 р. № 2947-III.
  • у частці від доходу. Така частка визначається судом. Згідно з нормами ч. 5 ст. 183 СКУ може бути встановлено частку виплат у залежності від кількості дітей: на 1 дитину — 1/4 від доходу відповідача; на двох дітей — 1/3; на трьох та більше — 1/2 доходу платника, проте не більше 10 прожиткових мінімумів на дитину;
  • у твердій грошовій сумі. Суд визначає розмір аліментів за заявою одержувача (ч. 1 ст. 184 СКУ).

Якщо той з батьків, кому присуджено аліменти, не виконує рішення суду добровільно (що трапляється на практиці найчастіше), то стягувач отримує виконавчий лист та звертається до державної виконавчої служби чи приватного виконавця.

Саме в порядку примусового виконання судового рішення буде відкрито виконавче провадження. За наявності в боржника постійного місця роботи виконавець виносить постанову про звернення стягнення на зарплату, яка надсилається для виконання його роботодавцю (ч. 3 ст. 69 Закону про виконавче провадження2).

Закон України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 р. № 1404-VIII.

У такому разі суб’єктом звернення є державний/приватний виконавець, а підставою для утримання аліментів із зарплати працівника буде відповідна постанова такого виконавця (ч. 6 ст. 71 Закону про виконавче провадження). Це підтверджує Мін’юст в листі, що коментується.

Розмір В постанові про стягнення на зарплату виконавець за приписами п. 3 розд. Х Інструкції № 512/53 обов’язково зазначає порядок стягнення та розмір відрахувань.

Інструкція з організації примусового виконання рішень, затверджена наказом Мін’юсту від 02.04.2012 р. № 512/5.

Отже, розмір присуджених аліментів зазначається виключно в рішенні суду, судовому наказі, виконавчому листі та постанові виконавця, виданій на їх виконання. І лише цей розмір має утримувати роботодавець із зарплати працівника.

Що ж до визначення конкретного розміру аліментів, то суд враховує низку обставин, встановлених ч. 1 ст. 182 СКУ, при цьому обов’язково — мінімальні гарантії.

Але річ у тім, що згідно з нормами ч. 2 ст. 182 СКУ (у редакції, чинній до 08.07.2017 р.), мінімальний розмір аліментів на одну дитину не міг бути меншим, ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених ст. 184 цього Кодексу. Тобто умова щодо дотримання мінімуму 30 % діяла лише для аліментів, що визначались у частці від доходу. Аліменти, присуджені в твердій грошовій сумі, підлягали тільки індексації. Дотягувати їх до мінімального розміру не треба було.

Але з 08.07.2017 р. (дата набрання чинності Законом № 20374) все змінилось. Відповідно до оновленої ч. 2 ст. 182 СКУ мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим ніж 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. При цьому така вимога наразі застосовується до аліментів, присуджених і в частці від доходу, і в твердій грошовій сумі.

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку стягнення аліментів» від 17.05.2017 р. № 2037-VIII, яким внесено зміни, зокрема, до СКУ.

Мінрозмір змінився: як діяти? І ось ми підійшли до основного питання, яке розглянув Мін’юст в листі, що коментується. Що, як виконавче провадження про утримання аліментів із заробітку працівника розпочато до 08.07.2017 р. і в рішенні суду зазначено «…стягувати <…> аліменти в розмірі 1/4 частини усіх видів заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 30 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку»? Чи повинен роботодавець самостійно дотягувати цю суму до 50 % прожиткового мінімуму дитини, як це передбачено після цієї дати?

Ні! Така відповідь Мін’юсту в листі, що коментується. Підтверджується це і судовою практикою. Пояснимо.

По-перше, міністерство звертає увагу на вже вказане нами раніше: постанова виконавця — це єдиний документ для утримань із зарплати працівника, і вона є обов’язковою для виконання на всій території України.

По-друге, законодавча зміна мінімального гарантованого розміру аліментів на одну дитину не є підставою для перегляду розміру раніше присуджених аліментів, незважаючи на те, що у відповідних рішеннях суду зазначений менший розмір. Такий висновок зробив ВСУ у постанові від 12.09.2018 р. у справі № 459/2181/175 та КЦС ВСУ в постанові від 20.06.2019 р. у справі № 632/580/176. І навіть за заявою стягувача суди при перегляді розміру аліментів у першу чергу звертають увагу на матеріальний стан боржника та інші обставини, визначені ч. 1 ст. 182 СКУ. Тож якщо навіть повноважні органи не вбачають підстав для збільшення розміру аліментів, то роботодавець такими повноваженнями не наділений взагалі.

Висновок: навіть якщо ви в курсі підвищення мінімального гарантованого розміру аліментів на дитину і в документі, що перебуває у вас на виконанні, зазначений менший розмір, то самовільно дотягувати його до законодавчо визначеного мінімального розміру не треба. Слід дочекатись відповідної реакції виконавця на цю подію.

Календар бухгал­тера

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку