Журнали

Професійний бухгалтер

Професійний бухгалтер 09.04.2018

14

Тема номера


П(С)БО: облікова політика

Облікова політика — досить цікавий бухгалтерський феномен. Упевнено віднести те чи інше бухгалтерське питання до сфери облікової політики можна далеко не завжди.
Як розмежувати облікову політику та облікову оцінку? Це сьогодні й обговоримо.

Документи та коментарi

Реалізація пального: змінилися форми розрахункових документів (c. 4)

(коментар до наказу МФУ «Про внесення змін до Положення про форму і зміст розрахункових документів» від 19.02.2018 р. № 288)

Оксана Хмелевська

Статтi

Реєстрація розрахунку коригування: «моя попытка № 5» (c. 5)

Останнім часом платники ПДВ стикнулися з повальними проблемами при реєстрації РК. Зараз стало зрозуміло, куди вітер віє. Фіскали вирішили розробити свій «єдино вірний» підхід до заповнення розділу Б РК. З цього приводу вони навіть розмістили в ЗІР «рецепт щастя», як по-новому змінити в ПН кількість, ціну та номенклатуру.
Подивимося, що нам пропонують.

Анна Хомюк
П(С)БО: облікова політика (c. 8)

Облікова політика — досить цікавий бухгалтерський феномен. Упевнено віднести те чи інше бухгалтерське питання до сфери облікової політики можна далеко не завжди.
Як розмежувати облікову політику та облікову оцінку? Це сьогодні й обговоримо.

Іван Чалий
Повернення переплати з бюджету: місія здійсненна (c. 14)

Платники податків доволі часто платять до бюджету зайве. Іноді це трапляється через власні помилки, а іноді свідомо: щоб догодити фіскалам чи «перестрахуватись» тощо. У будь-якому разі шкода втрачати кошти, а ось повернути їх назад чи скористатись у інший спосіб — справжнє мистецтво. Адже фіскали із задоволенням беруть, але дуже неохоче повертають.
Тож треба діяти грамотно, щоб не залишати їм місця для маневру.

Світлана Куртенок
Формування статутного капіталу ТОВ у нових умовах (c. 20)

У попередньому номері нашої газети в матеріалі «Діяльність ТОВ і ТДВ у світлі нового Закону» («ПБ», № 13/2018, с. 21) ми висвітлили основні зміни, які незабаром набудуть чинності для таких видів госптовариств. У цьому матеріалі ми розглянемо новий порядок формування статутного капіталу ТОВ1 і ТДВ2. Безумовно, звернемо увагу й на поки ще чинні правила, встановлені Законом про госптовариства3, щоб чіткіше виявити контраст.

Закон України «Про господарські товариства» від 19.09.1991 р. № 1576-XII.
Товариство з додатковою відповідальністю.
Товариство з обмеженою відповідальністю.
Жанна Семенченко

Зворотний зв'язок

ПДВ: як підтвердити бюджетну оплату (c. 26)

Наше підприємство — платник ПДВ іноді працює з бюджетниками.
Як для застосування касового методу з ПДВ ми можемо підтвердити, що наші покупці здійснюють оплату за рахунок бюджетних коштів?

Влада Карпова
Декларація з податку на прибуток: виправляємо помилки у «виправних» рядках (c. 28)

У складі річної декларації з ПНП за 2017 рік підприємство (платник податку на прибуток з квартальним звітним періодом) подало додаток ВП для виправлення помилки, допущеної у податковій звітності за 3 квартали 2017 року. Наразі з’ясувалось, що таблицю 1 додатка ВП заповнили правильно, а у таблиці 2 «Результати виправлення помилок(ки)» невірно визначили (завищили) суму збільшення податкового зобов’язання (ряд. 26), а також суму штрафу (ряд. 28) та пені (ряд. 29). Такі помилкові показники ми перенесли до відповідних рядків декларації.
Як виправитися?

Світлана Куртенок
Під час остаточного розрахунку сторнували відпускні: заповнюємо форму № Д4 (c. 30)

Трудовий договір з працівником розірвано 16 січня 2018 року. Під час проведення остаточного розрахунку з нього утримано суму відпускних за травень 2017 року, отриману в рахунок невідпрацьованої частини року (за 10 к. дн.), у розмірі 1084,70 грн (ЄСВ — 238,63 грн). Крім того, працівникові нараховано зарплату за 10 відпрацьованих днів — 2000,00 грн (ЄСВ — 440,00 грн). У травні 2017 року працівнику були нараховані: зарплата у розмірі 480,00 грн, відпускні за 24 к. дн. — 2603,88 грн, матдопомога на оздоровлення — 1000,00 грн (усього — 4083,88 грн).
Як відобразити сторновані відпускні в таблиці 6 форми № Д4?

Світлана Кепіна, Тетяна Дзера

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 33)
Щодо визначення кількості порушень у разі використання РРО без режиму попереднього програмування найменування цін товарів (c. 34)

Як визначаться кількість порушень у разі використання РРО без режиму попереднього програмування найменування цін товарів (незалежно від номенклатури) і недотримання обліку їх кількості та яка відповідальність застосовується до платника податків у разі виявлення контролюючим органом таких порушень?
(категорія 109.20 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо заповнення розрахунку коригування до податкової накладної в разі виправлення кількісних та/або вартісних показників (c. 35)

Як заповнити розрахунок коригування до податкової накладної у разі виправлення кількісних та/або вартісних показників?
(категорія 101.15 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо терміну та періоду, за який СГ надає акт звірення розрахунків за податками, зборами та ЄВ (c. 36)

В який термін та за який період СГ надається акт звірки розрахунків за податками, зборами та ЄВ?
(категорія 135.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання заяви про повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошового зобов’язання та пені, крім ЄВ (c. 37)

До якого контролюючого органу необхідно подавати заяву на повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошового зобов’язання та пені, крім ЄВ?
(категорія 135.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання заяви на повернення коштів у разі помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань не за місцем перебування на податковому обліку (c. 38)

До якого контролюючого органу повинен подати заяву СГ повернення коштів у разі помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань не за місцем перебування на податковому обліку?
(категорія 135.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо списання помилково та/або надміру сплачених сум податків (зборів), які обліковуються в ІКП понад 1095 днів і на повернення яких платники не подали заяви (c. 39)

Чи підлягають списанню помилково та/або надміру сплачені суми податків (зборів), які обліковуються в ІКП більше 1095 днів і на повернення яких платниками не подано заяви?
(категорія 135.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо повернення податковим агентом або врахування в рахунок сплати наступних платежів суми надміру сплаченого ПДФО (c. 40)

Яким чином податковий агент може повернути або врахувати в рахунок сплати наступних платежів суму надміру сплаченого ПДФО?
(категорія 103.07 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Як податковий агент може повернути або врахувати в рахунок сплати наступних платежів суму надміру сплаченого військового збору (c. 41)

Яким чином податковий агент може повернути або врахувати в рахунок сплати наступних платежів суму надміру сплаченого військового збору?
(категорія 132.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Повернути помилково та/або надміру сплачені суми грошових зобов’язань з податків і зборів в рахунок погашення боргу зі сплати єдиного внеску неможливо (c. 42)

Чи має право СГ у заяві на повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань з податків та зборів зазначити як напрямок перерахування коштів погашення заборгованості з ЄВ?
(категорія 135.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо можливості повернути надміру сплачену частину чистого прибутку (доходу), якщо збитки останнього кварталу звітного періоду перевищують прибуток попереднього звітного періоду поточного року (c. 43)

Як заповнюється Розрахунок частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями, якщо збитки останнього кварталу звітного періоду перевищують прибуток попереднього звітного періоду поточного року та чи можливо повернути надміру сплачену частину чистого прибутку (доходу)?
(категорія 102.09 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо повернення надміру сплачених коштів платнику податків, якого ліквідовано та знято з обліку в контролюючому органі (c. 44)

Чи можуть бути повернені надміру сплачені кошти платнику податків, якого ліквідовано та знято з обліку в контролюючому органі?
(категорія 135.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо відповідальності працівників контролюючих органів у разі порушення термінів передання Державному казначейству України висновків про повернення платнику податків відповідних сум коштів із бюджету (c. 45)

Чи притягуються до відповідальності працівники контролюючих органів у разі порушення термінів передачі Державному казначейству України висновків про повернення платнику податків відповідних сум коштів з бюджету?
(категорія 135.06 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо порядку подання фізичною особою (у т. ч. нерезидентом), яка здійснюватиме внесок до статутного фонду ЮО, декларації про майновий стан і доходи для підтвердження свого майнового стану (c. 46)

Який порядок подання ФО (в т. ч. нерезидентом), яка здійснюватиме внесок до статутного фонду ЮО, декларації про майновий стан і доходи для підтвердження свого майнового стану?
(категорія 103.24 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Про обмеження щодо граничної суми розрахунків, встановлене в розмірі 50000 грн на внески до статутного фонду (c. 47)

Чи поширюється обмеження щодо граничної суми розрахунків, встановлене у розмірі 50000 грн. на внески до статутного фонду?
(категорія 109.13 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо нарахування амортизації на ОЗ та НА, які внесені до статутного фонду підприємства (c. 48)

Чи нараховується амортизація відповідно до ст. 138 ПКУ на ОЗ та НА, які внесенні до статутного фонду підприємства, та на яку вартість?
(категорія 102.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Про податковий облік операції із внесення ОЗ та нематеріальних активів до статутного фонду іншої ЮО або повернення внеску засновнику у вигляді ОЗ (c. 49)

Як у податковому обліку відображається операція з внесення до статутного фонду іншої ЮО ОЗ та нематеріальних активів або повернення внеску засновнику у вигляді ОЗ?
(категорія 102.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Про податковий кредит щодо отриманих основних засобів як внеску до статутного фонду від засновника — платника ПДВ (c. 50)

Чи виникає у платника податку на додану вартість податковий кредит щодо отриманих основних засобів у якості внеску до статутного фонду від засновника — платника податку на додану вартість та чи буде виникати податковий кредит у такого засновника при поверненні йому основних засобів у разі виходу із складу засновників?
(категорія 101.13 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо ПДВ за операцією із внесення платником податку ОЗ до статутного фонду іншої ЮО (c. 51)

Чи оподатковується ПДВ операція із внесення платником податку ОЗ до статутного фонду іншої ЮО?
(категорія 101.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо ПДВ за операцією із внесення ФО рухомого/нерухомого майна до статутного фонду ЮО в обмін на корпоративні права (c. 52)

Чи є об`єктом оподаткування ПДВ операція із внесення ФО рухомого/нерухомого майна до статутного фонду ЮО в обмін на корпоративні права?
(категорія 101.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо ПДВ за операцією з внесення грошових коштів до статутного фонду підприємства в обмін на корпоративні права (c. 53)

Чи є об’єктом оподаткування ПДВ операція з внесення грошових коштів до статутного фонду підприємства в обмін на корпоративні права?
(категорія 101.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо заборони здійснювати операції з внесення коштів або майна до статутного капіталу іншої ЮО в обмін на корпоративні права (c. 54)

Чи може ЮО — платник ЄП третьої групи здійснювати операції з внесення коштів або майна до статутного капіталу іншої ЮО в обмін на корпоративні права?
(категорія 108.01.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо оподаткування доходу, отриманого ФО від продажу протягом звітного (податкового) року другого об’єкта житлової нерухомості (квартири), якщо перший об’єкт (квартира) була внесена ФО (власником) до статутного фонду ЮО (c. 55)

Яким чином оподатковується ПДФО, отриманий ФО від продажу протягом звітного податкового року другого об’єкту житлової нерухомості (квартири) у разі якщо перший об’єкт (квартира) була внесена ФО (власником) до статутного фонду ЮО?
(категорія 103.21 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо дати отримання права на податковий кредит за товарами/послугами, що придбаваються не за бюджетні кошти з метою подальшого їх постачання за бюджетні кошти (c. 56)

За якою датою виникає право на податковий кредит за товарами/послугами, що придбаваються не за бюджетні кошти з метою подальшого їх постачання за бюджетні кошти?
(категорія 101.13 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо документів, які розпорядники (одержувачі) бюджетних коштів надають з метою підтвердження реєстрації зобов’язань та оплати рахунків за бюджетні кошти (c. 57)

Який перелік документів надається розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів з метою підтвердження реєстрації зобов’язань та оплати рахунків за бюджетні кошти?
(категорія 101.06 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо виправлення помилок, виявлених платником податку у рядках 26–34 декларації з податку на прибуток підприємств (c. 58)

Як здійснюється виправлення помилок, самостійно виявлених платником податку у рядках 26-34 Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, та чи застосовуються штрафні санкції при виправленні таких помилок?
(категорія 102.23.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку