Анонси

Євроторги незалежно від вартості, послаблення в локалізації та інші зміни до Особливостей № 1178, що набули чинності з 09.04.2024

(коментар до постанови КМУ «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 р. № 166 і від 12 жовтня 2022 р. № 1178» від 02.04.2024 № 382)

Подарунки до Великодня: як оподатковувати та обліковувати

Скоро світле свято — Великдень. До нього певні установи в межах затвердженої програми можуть дарувати їстівні подарунки — «великодні кошики» підопічним (якщо йдеться про установи соцзахисту) або жителям громади, у тому числі військовим, дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, тощо (якщо йдеться про ОМС). За якими КЕКВ слід проводити такі видатки, як оподатковувати дохід у вигляді вартості подарунків, як відображати в обліку? Подробиці — в статті.

Обліковуємо засоби пожежогасіння

Організація протипожежної безпеки — першочерговий обов’язок керівників установ незалежно від напрямів діяльності. Найдієвішим технічним засобом є протипожежна сигналізація, але її наявність не виключає необхідності придбання спеціального інвентарю (вогнегасників, лопат, відер, багрів, ломів, гаків, ящиків для піску тощо). Питання обліку такого інвентарю лягають на плечі бухгалтерських служб установ. І тут доводиться ухвалювати чимало рішень, пов’язаних із вибором субрахунків, порядком обліку і вибуттям приладдя. Саме про це і поговоримо в матеріалі.

Результати атестації педагогічних працівників: з якої дати застосовувати

У школі педагогічні працівники пройшли атестацію — їм підвищено категорію, встановлено педагогічне звання. На підставі рішення атестаційної комісії школи від 18.03.2024 та протоколу від 18.03.2024 видали наказ про наслідки атестації педагогічних працівників від 19.03.2024. З якої дати проводити перерахунок зарплати — з 18 чи з 19 березня?

ПФУ проти виплати допомоги на поховання за місцем роботи у випадку смерті мобілізованого працівника

(коментар до листа ПФУ від 21.03.2024 № 2800-030401-8/17515)

Розрахунок середньої зарплати за Порядком № 100 з окладу/МЗП + підвищення МЗП з 01.04.2024 до 8000,00 грн — роз’яснює Мінекономіки

(коментар до листа Мінекономіки від 05.04.2024 № 4707-05/25126-07)

Неявки з нез’ясованих причин: кадрові питання

Так сталося, що під час війни нез’явлення на роботу працівника — дуже поширене явище. Чи слід це одразу фіксувати як прогул? Як документально фіксувати? Чи включаються такі періоди у відпускний стаж? Про ці та інші питання поговоримо у цьому матеріалі.

Неявки з нез’ясованих причин: бухгалтерська ділянка

Далі переходимо до нюансів, які повинен врахувати бухгалтер, маючи працівника із неявками на роботу з нез’ясованих причин. Розглянемо, що з оплатою праці, лікарняними, декретними, відпусткою, нарахуваннями за 2 місяці та матдопомогою.

Декларування доходів ФОП на загальній системі: стисло про головне

Цього року ФОП-загальносистемники знову мають відзвітувати за оновленою формою Податкової декларації про майновий стан і доходи (далі — Декларація) 1.
Одразу заспокоїмо, що порівняно з минулим роком революційних змін у площині декларування доходів ФОП на загальній системі не відбулося.
В цьому матеріалі стисло окреслимо основні правила заповнення та подання Декларації та додатків до неї.

Форма Податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкція щодо її заповнення, затверджені наказом МФУ від 02.10.2015 № 859.
Неустойка за неповернення орендованого майна: тонкощі застосування

Важко собі уявити господарську діяльність без орендних відносин.
Так само, як важко, на жаль, уявити ідеальний договір та його сумлінне виконання обома контрагентами.
Цей матеріал ми присвятили відповідальності орендаря за неповернення майна орендодавцю після припинення договору.
Попри те, що в ЦКУ передбачено відповідальність орендаря за таке порушення у вигляді сплати неустойки, практика свідчить, що із правильним застосуванням відповідної норми ЦКУ виникають складнощі, які, як неважко здогадатися, остаточно вирішуються у суді.
Тож розберімося, які особливості має «орендна неустойка», щоб, у разі чого, розуміти, на що можна розраховувати, а на що не варто.

Календар бухгалтера та ФОП на травень 2024 року
Про подовження строків зберігання бухдокументів

(коментар до наказу Мін’юсту «Про внесення змін до наказу Міністерства юстиції України від 12 квітня 2012 року № 578/5» від 04.01.2024 № 40/5)

Облік медикаментів у бюджетних установах

Деякі бюджетні установи мають медпункти, які надають першу медичну допомогу, у деяких — облаштовано укриття, які мають бути забезпечені медикаментами. Більшість установ має хоча б аптечки. Тобто так чи інакше серед об’єктів обліку установ є медичні вироби й лікарські засоби. Є певні вимоги до складу медикаментів, що мають бути в установі, а також особливості обліку залежно від виду. Ці особливості розглянемо у статті.

Від ремонту до поліпшення один крок?

Плануємо капітальний ремонт підвального приміщення (відремонтувати вентиляційну систему, зробити гідроізоляцію фундаменту та додатковий вихід із відкидним пандусом). Та керівник установи наполягає збільшити вартість будівлі через велику вартість ремонту. Чи правомірно збільшувати вартість, якщо видатки буде проведено за КЕКВ 3130?

Квітневі закупівельні зміни

(коментар до постанови КМУ та листа Мінекономіки)

Як визначити норми витрат пального?

Раніше в нас на балансі не обліковували транспортні засоби, а тепер благодійники передали нам автомобіль. Як визначити норми витрат пального для цього автомобіля?

Рішення про місцеві податки і збори: чи змінились строки прийняття й застосування в умовах воєнного стану?
ОМС надає матдопомогу жителям громади (зокрема військовослужбовцям, членам сім’ї загиблих воїнів тощо): що з оподаткуванням

(коментар до ІПК ДПСУ від 11.10.2023 № 3529/ІПК/99-00-24-03-03-05)

Секретар виконкому вчинив дисциплінарне порушення: хто притягує до відповідальності?

Секретар виконкому міської ради вчинив дисциплінарне порушення — покинув робоче місце раніше, ніж встановлено графіком роботи ради. Міський голова наполягає на притягненні посадової особи до дисциплінарної відповідальності. Хто має вирішувати це питання — рада чи голова?
(лист НАДС від 18.01.2021 № 339/13-21 (витяг))

Неправомірні дії ОМС, наявність шкоди та причинний зв’язок між неправомірними діями і шкодою: три умови стягнення шкоди з місцевого бюджету

Попри наближеність до громад, їх мешканців та суб’єктів господарювання на відповідних територіях і, здавалося б, повну обізнаність про їхнє життя і проблеми, органи місцевого самоврядування, трапляється, перевищують свої повноваження. Це, умисно чи ні, іноді спричинює суттєві негативні наслідки і шкоду, заподіяну невиваженими рішеннями. Часом така шкода призводить до судових справ, сягає мільйонів гривень і лягає на плечі місцевих бюджетів. Про одну з таких справ розповімо у цій статті.

Резерви без витрат: відповідь

У цьому номері наші читачі можуть прочитати правильні варіанти відповідей на задачу із зірочкою № 3, яку ми публікували в попередньому номері.
Одразу заспокоїмо тих, хто не зміг визначити правильний варіант: ця задача була складніша за попередниць.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку