Новости

Як суб’єкту господарювання здійснити самостійне виправлення помилок у повідомленні за ф. № 20-ОПП, в тому числі у графах 6–7 «Територія територіальної громади, де знаходиться об’єкт оподаткування»?

20.05.2024

В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області нагадують (https://if.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/776336.html), що відповідно до п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з розд. VIII Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом МФУ від 09.12.2011 № 1588 (далі — Порядок № 1588). Для цього необхідно подати повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП (далі — Повідомлення за ф. № 20-ОПП).

Пунктом 8.5 розд. VIII Порядку № 1588 визначено, що в разі зміни відомостей про об’єкт оподаткування, а саме зміни типу, найменування, місцезнаходження або стану об’єкта оподаткування, платник податків надає до контролюючого органу за основним місцем обліку Повідомлення за ф. № 20-ОПП з оновленою інформацією про об’єкт оподаткування, щодо якого відбулися зміни, в такому самому порядку та строки, як і в разі реєстрації, створення чи відкриття об’єкта оподаткування.

При цьому в разі зміни призначення об’єкта оподаткування або його перепрофілювання інформацію щодо такого об’єкта оподаткування надають у Повідомленні за ф. 20-ОПП двома рядками, а саме: в одному рядку зазначають інформацію про закриття об’єкта оподаткування, призначення якого змінюється, у другому — оновлену інформацію про об’єкт оподаткування, який створено чи відкрито на основі закритого.

Якщо суб’єкт господарювання виявив помилку у Повідомленні за ф. № 20-ОПП, то він повинен подати Повідомлення за ф. № 20-ОПП з виправленою інформацією про такі об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність до контролюючого органу за основним місцем обліку.

При заповненні Повідомлення за ф. № 20-ОПП з виправленою (оновленою) інформацією у графі 2 «Код ознаки надання інформації» розд. 3 «Відомості про об’єкти оподаткування платника податків» проставляють значення «3 — зміна відомостей про об’єкт оподаткування».

У разі виявлення платником податків помилки у заповненні граф 6–7 «Територія територіальної громади, де знаходиться об’єкт оподаткування» у Повідомленні за ф. № 20-ОПП наводять виправлену інформацію щодо адміністративно-територіальної одиниці та території територіальних громад відповідно до Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, де знаходиться об’єкт оподаткування, та у графі 2 «Код ознаки надання інформації» проставляють значення «3 — зміна відомостей про об’єкт оподаткування».

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи