Новости

Продавець не включив суму ПДВ до ПЗ: чи знімуть ПК у покупця?

05.02.2024
Тема:

Податківці у свіжому роз’ясненні в категорії 101.27 ЗІР нагадали, що відповідно до п. 198.3 ПКУ податковий кредит звітного періоду визначається з огляду на договірну вартість товарів / послуг та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку протягом такого звітного періоду, зокрема, у зв’язку придбанням або виготовленням товарів та наданням послуг. Нарахування ПК здійснюється незалежно від того, чи такі товари / послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах провадження господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду. Відповідно до п. 201.10 ПКУ ПН, складена та зареєстрована ЄРПН продавцем, є для покупця таких товарів / послуг підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до ПК.

Своєю чергою, відсутність факту реєстрації платником ПДВ — продавцем ПН в ЄРПН не дає права покупцю на включення сум ПДВ до ПК та не звільняє продавця від обов’язку включення суми ПДВ, вказаної в ПН, до суми ПЗ за відповідний звітний період.

А отже, покупець не має права на включення сум ПДВ до ПК за відсутності факту реєстрації платником ПДВ — продавцем товарів / послуг ПН в ЄРПН незалежно від факту включення продавцем суми ПДВ, вказаної в ПН, до суми податкових зобов’язань.

Водночас відсутність факту відображення продавцем суми ПДВ, вказаної в ПН, що її зареєстровано в ЄРПН, у складі ПЗ не є підставою для вилучення контролюючим органом такої суми зі складу ПК покупця.

Крім того, податківці нагадали, що виявлення розбіжностей даних податкової декларації з ПДВ та даних ЄРПН є підставою для проведення контролюючими органами документальної позапланової виїзної перевірки продавця та у відповідних випадках — покупця товарів / послуг. Контролюючий орган відповідно до п.п. 54.3.2 ПКУ зобов’язаний самостійно визначити суму грошових зобов’язань, у разі якщо дані перевірок результатів діяльності платника податків, крім електронної перевірки, свідчать, зокрема, про заниження його ПЗ.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи