Новости

Паперові та електронні трудові книжки

09.11.2023
Тема:

З 10 червня 2021 року в Україні діють електронні трудові книжки як аналог паперових трудових книжок.

Роботодавці зобов’язані надавати відомості про трудову діяльність найманих працівників в електронному форматі, робити записи про прийняття на роботу, звільнення, інші події, які раніше фіксувалися в паперовій формі.

Відповідно до Закону України від 05 лютого 2021 року № 1217-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» у працівників та роботодавців є п’ять років для оцифрування трудових книжок.

Після перевірки даних з боку Пенсійного фонду України та внесення до Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування буде сформована електронна трудова книжка.

Отже, після оцифрування трудової книжки, паперова версія зберігається у працівника або за бажанням працівника може вестися одночасно з електронною версією.

Застраховані особи можуть ознайомитись з електронною трудовою книжкою в особистому кабінеті на порталі електронних послуг Пенсійного фонду України (ПФУ) за допомогою авторизації:

за кваліфікованим електронним підписом (КЕП), який можна отримати в Державній податковій службі України, акредитованому центрі сертифікації ключів, а також у деяких банках;
через сервіс ID.GOV.UA, який передбачає ідентифікацію за електронним підписом, за мобільним телефоном (Mobile ID) або наявності рахунку в одному з банків України (Bank ID).

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи