Статьи

«

«БУХГАЛТЕРІЯ: БЮДЖЕТ»:
Виплата лікарняних сумісникам за кошти ПФУ: поки що тільки проєкт

21 июня, 2024

Чи виплачується зараз працівникам-сумісникам допомога з тимчасової непрацездатності за кошти ПФУ?

На момент підготовки номера ситуація з оплати тимчасової непрацездатності працівників-сумісників не змінилася.

Дійсно, 25.04.2024 Верховна Рада України прийняла за основу проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування від 06.09.2023 № 10017. Цим законопроєктом передбачено оновлення абз. 2 ч. 1 ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV, що передбачає заміну слова «АБО» на «ТА». Якщо цю зміну ухвалять, то це означатиме, що лікарняні та декретні знову почнуть виплачувати за усіма місцями роботи (отримання доходу), і на лікарняні та декретні за кошти ПФУ зможуть претендувати й сумісники. Тобто ситуація повернеться до тієї, що була до 01.01.2023.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Але це поки що проєкт. Чи ухвалять цей закон і як скоро, невідомо.

Отже, наразі все залишається на своїх місцях, що і підтвердив ПФУ в листі від 27.05.2024 № 2800-030401-8/32117.

Алла Головко, експерт газети

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи