Журнали

Платник єдиного податку 24 квітня, 2017
16
П

Працівника прийнято на роботу у вихідний день: коли подавати Повідомлення про прийняття на роботу

Наше підприємство працює без вихідних (у працівників позмінний режим роботи). Із новим працівником трудовий договір укладено в суботу, а в неділю він уже виходить на роботу. Чи можна в такому разі подати Повідомлення про прийняття його на роботу в понеділок?

-A
A+

Ні, не можна.

Почнемо з того, що чинне законодавство не забороняє укладати з працівником трудовий договір у вихідний день, якщо такий день є робочим у суб’єкта господарювання (лист Мінсоцполітики від 23.01.2014 р. № 13/06/186-14). Тому якщо відповідно до внутрішнього трудового розпорядку ваше підприємство працює без вихідних, на підприємстві встановлено змінний режим роботи, то ви сміливо можете укласти трудовий договір у суботу, передбачивши в ньому, що працівник виходить на роботу в неділю. Це не є порушенням трудового законодавства.

Що стосується Повідомлення про прийняття працівника на роботу (далі — Повідомлення), то нагадаємо, що вимогу про його подання встановлено в абз. 3 ст. 24 КЗпП, на виконання якого було ухвалено постанову № 4131.

Постанова КМУ «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» від 17.06.2015 р. № 413.

Згідно з цими документами подати Повідомлення потрібно після оформлення трудового договору (оформлення наказу, розпорядження про прийняття на роботу), але до фактичного початку роботи працівника. Якщо перший день роботи припадає на вихідний, то перенесення подання Повідомлення на перший після таких вихідних робочий день ані КЗпП, ані постанова № 413 не передбачають.

У зв’язку з цим бачимо два варіанти, як зарадити цій ситуації.

Варіант 1. Перенести перший робочий день працівника на понеділок, попередньо подавши Повідомлення до його фактичного допуску до роботи.

Варіант 2. Подати Повідомлення в суботу або в неділю засобами електронного зв’язку знову ж таки до того, як працівник стане до роботи.

Щодо другого варіанта зауважимо, що він можливий лише за наявності у суб’єкта ЕЦП2. Якщо суб’єкт або уповноважена ним особа особисто подає Повідомлення на папері, то, щоб уникнути штрафних санкцій, настійно рекомендуємо перенести перший робочий день працівника на понеділок, щоб устигнути подати в цей день Повідомлення.

Електронний цифровий підпис.

За наявності ЕЦП цей обов’язок роботодавець зможе виконати й у вихідні дні. Причому той факт, що ці дні є вихідними для органу фіскальної служби, значення не має. Час подання Повідомлення буде зафіксовано в електронній квитанції, тому у перевіряльників не буде до вас претензій з приводу несвоєчасного подання Повідомлення.

ДО ВІДОМА. Роз’яснюючи переваги подання звітності в електронному вигляді, фіскали завжди зазначали, що, на відміну від особистого подання на папері, суб’єкт може зробити це й у вихідний день, і в будь-який час (а не тільки в робочі години). Отже, і подати Повідомлення в електронному вигляді роботодавець може в будь-який час. Якщо, наприклад, Повідомлення надіслано органам фіскальної служби засобами електронного зв’язку о 09:00, а працівник о 09:05 цього ж дня став до роботи, то роботодавець нічого не порушив. Головне, щоб це можна було довести (фіксація часу подання Повідомлення, кількість відпрацьованих годин і хвилин у цей день згідно з Табелем обліку використання робочого часу).

Жанна Семенченко, заступник головного редактора

№ 16, 2017  (с. 29)

Архiв номерiв

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку