Журнали

Медична бухгалтерія

Медична бухгалтерія 06.08.2018

3

Тема номера


Публічні закупівлі в реорганізованих КНП: як провести, якщо електронна система протестує?

Чи зобов’язані новостворені комунальні некомерційні підприємства проводити публічні закупівлі? Чи є якийсь виняток для них?

Документи та коментарi

Автономізація ЗОЗ під загрозою? Чи все ж ні? (c. 4)

(коментар до оновленої ст. 104 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV)

Олег Юдін, Ірина Басова
Зміни у звітності з ЄСВ (c. 6)

(коментар до наказу МФУ «Про внесення змін до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 15.05.2018 р. № 511)

Жанна Семенченко
Зміни в бухобліку комунальних підприємств: чи всі торкнуться реорганізованих КНП? (c. 9)

(коментар до наказу МФУ «Про затвердження Змін до Положення про порядок бухгалтерського обліку окремих активів та операцій підприємств державного, комунального секторів економіки і господарських організацій, які володіють та/або користуються об’єктами державної, комунальної власності» від 24.05.2018 р. № 529)

Лідія Безкоровайна
Спостережна рада ЗОЗ: склад та порядок формування (c. 10)

(коментар до постанови КМУ «Про спостережну раду закладу охорони здоров’я та внесення змін до Типової форми контракту з керівником державного, комунального закладу охорони здоров’я» від 27.12.2017 р. № 1077)

Тетяна Кондратенко
Порядок вибору лікаря змінено! (c. 12)

(коментар до наказу МОЗ «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 19 березня 2018 року № 503» від 29.05.2018 р. № 1023)

Світлана Соловей
Наказ «про благодійність»: чи поширюється на КНП? (c. 14)

(коментар до наказу МОЗ «Про здійснення заходів з контролю за надходженням і використанням благодійних пожертв у закладах охорони здоров’я» від 25.07.2017 р. № 848)

Тетяна Кондратенко

Статтi

Як у селі амбулаторію будували, або Бухоблік нового будівництва (c. 15)

Доступність та зручність медичного обслуговування є одними зі стратегічних завдань медичної реформи, яка стартувала минулого року та поступово набирає обертів. Змінюється структура, а з нею і мережа надання первинної медичної допомоги. Близько 1300 амбулаторій збудують в України цього року — рішення ухвалено, кошти виділено, проекти затверджено! Дрібниці бракує — власне будівництва об’єктів, які мають бути здані в експлуатацію в строк. А наше завдання — правильно все задокументувати та відобразити в обліку. До справи!

Ольга Сусла, Оксана Верхогляд

Зворотний зв'язок

Публічні закупівлі в реорганізованих КНП: як провести, якщо електронна система протестує? (c. 29)

Чи зобов’язані новостворені комунальні некомерційні підприємства проводити публічні закупівлі? Чи є якийсь виняток для них?

Оксана Верхогляд
Залишаємо паперовий документообіг у минулому (c. 31)

Будь ласка, розкажіть, що то за «звір» такий eHealth? Як з ним працювати?

Світлана Соловей
«Пакунок малюка»: як обліковувати? (c. 33)

Наша установа — пологовий будинок. Допоможіть розібратися з механізмом отримання та порядком оприбуткування і списання «пакунків малюків», які надійдуть у вересні цього року відповідно до постанови КМУ від 20.06.2018 р. № 512.

Ольга Сусла
Як бути в разі смерті пацієнта, з яким укладено декларацію? (c. 35)

До нашої редакції читачка звернулася з таким запитанням: «Підкажіть, будь ласка, як бути в ситуації, коли пацієнт, з яким була укладена декларація в нашому закладі, помер? Чи потрібні від нас якісь дії?».

Світлана Соловей
Стисло про право оперативного управління (c. 36)

Підпункт 4 п. 3 Прикінцевих положень Закону № 2002 (Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я» від 06.04.2017 р. № 2002-VIII.) встановлює, що майно, яке передається від державних та комунальних закладів охорони здоров’я — бюджетних установ, відповідно, до казенних підприємств та комунальних некомерційних підприємств, утворених у результаті реорганізації, закріплюється за ними на праві оперативного управління. Це положення продубльовано і в ст. 16 Закону № 2801 (Закон України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» від 19.11.1992 р. № 2801-XII.) та ст. 78 ГКУ (Господарський кодекс України від 16.01.2003 р. № 436-IV.). А в чому полягає зміст права оперативного управління?

Ольга Троценко
Реєстрація платником ПДВ: що статися має, те станеться (c. 37)

Комунальне некомерційне підприємство, яке має ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, уклало угоду з Національною службою здоров’я України про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій строком з 01.07.2018 р. по 31.12.2018 р. Орієнтовна ціна договору становить більше ніж 8 млн грн. Чи має підприємство зареєструватися платником ПДВ? Якщо так, то в які строки та яким чином необхідно здійснити таку реєстрацію?

Світлана Куртенок
Бути чи не бути перевіркам ФСС у ЗОЗ, що реорганізуються? (c. 41)

До редакції нашої газети звернулася читачка з таким запитанням: «Фонд соціального страхування наполягає на перевірці ЗОЗ, який реорганізується, пропонує його запросити (написати заяву для проведення перевірки). Які наші дії, які наслідки, якщо ми їм відмовимо?». Тож зараз мова йтиме про те, чого всі так бояться та недолюблюють, — про перевірки.

(Лист Фонду соціального страхування України від 17.07.2018 р. № 2.4-15-2341)

Тетяна Кондратенко

Майстерня досвіду

Линник Тетяна Петрівна, Мороз Людмила Миколаївна (c. 45)

Сьогодні у нас незвичне інтерв’ю. До редакції завітали одразу дві гості — наші читачки — Тетяна Линник, головний бухгалтер, та Людмила Мороз, керівник комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Нововодолазької селищної ради, що одним із перших уклало договір з Національною службою здоров’я та готове до подальшої роботи в нових умовах. Впевнені, що досвід Тетяни Петрівни та Людмили Миколаївни буде корисним для тих, хто лише готується до впровадження медичної реформи.

Ірина Басова

Судова практика

Інформована добровільна згода пацієнта на лікування в практиці Європейського суду з прав людини (c. 43)

Здавалося б, якщо пацієнт звертається по медичну допомогу до закладу охорони здоров’я, то презюмується, що він покладається на знання, уміння, професіоналізм лікарів, а отже, добровільно погоджується на способи лікування, які фахівець для нього обере. Проте це твердження є хибним. Слід пам’ятати, що кожен пацієнт має право на інформацію про медичне втручання, яке його стосується, а його згода на таке втручання, тобто проведення діагностики, операцій, лікування, знеболення, має бути документально підтверджена. Детальніше про таку інформовану добровільну згоду дізнаємося з матеріалу.

Тетяна Кондратенко, Ольга Троценко

Документи напохваті

Порядок вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу (c. 21)

(Затверджений наказом МОЗ від 19 березня 2018 року № 503, зі змінами, останні з яких внесено наказом МОЗ від 29 травня 2018 року № 1023)

Мiнiстерство охорони здоров'я України
Порядок утворення спостережної ради закладу охорони здоров’я (c. 25)

(Затверджений постановою КМУ від 27 грудня 2017 року № 1077)

Кабінет Міністрів України
Про спостережну раду закладу охорони здоров’я та внесення змін до Типової форми контракту з керівником державного, комунального закладу охорони здоров’я (c. 25)

​(Постанова КМУ від 27 грудня 2017 року № 1077 (витяг))

Кабінет Міністрів України
Типове положення про спостережну раду закладу охорони здоров’я (c. 26)

(Затверджене постановою КМУ від 27 грудня 2017 року № 1077)

Кабінет Міністрів України

Додатковi матерiали

Категорія 101.02 (c. 40)

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

Додаток до матеріалу:

Про позапланові перевірки в закладах охорони здоров’я, в яких розпочато процедуру реорганізації (c. 42)

Фонд соціального страхування України

Виконавча дирекція

Лист від 17.07.2018 р. № 2.4-15-2341

Додаток до матеріалу:

Фонд соціального страхування України

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку